Futbalisti Realu Madrid a Bayernu Mníchov sa stali prvými účastníkmi štvrťfinále Ligy majstrov 2016/2017. Španielsky obhajca a rekordný 11-násobný držiteľ trofeje vyradil v osemfinále SSC Neapol v zostave so slovenským kapitánom Marekom Hamšíkom.
Po domácom triumfe 3:1 dokázali zverenci trénera Zinedina Zidana zvíťaziť rovnakým výsledkom aj v utorkovej odvete na pôde talianskeho súpera. Prehrávali síce po góle Driesa Mertensa, ktorému poslal finálnu prihrávku Hamšík, lenže po zmene strán dvakrát v rýchlom slede zaúradoval kapitán „bieleho baletu“ Sergio Ramos. Najskôr sa postaral o vyrovnanie a v 57. minúte si jeho hlavičku tečoval do vlastnej siete Mertens. V nadstavenom čase spečatil výhru Realu striedajúci Alvaro Morata.
Neapol začal aktívne a snažil sa kombinačnou hrou dostať španielskeho súpera pod tlak. V 3. minúte na seba prvýkrát upútal pozornosť Hamšík, ale v pokutovom území bol prikrátky na Ghoulamov center. Hráči Realu mali problémy s vysokým napádaním a na ich strane sa množili ľahké straty lôpt. Po jednej z nich sa zastreľoval Hamšík, ktorý však slabým pokusom neohrozil bránu. V 24. minúte sa už menilo skóre, keď Mertens po presne načasovanej prihrávke Hamšíka prepálil krížnou strelou Navasa – 1:0. O päť minút mohol vyrovnať Ronaldo, ktorý obišiel dvoch obrancov i brankára, ale nezvládol koncovku a jeho strelu zastavila žrď. V 38. minúte pomohla konštrukcia brány aj hosťom po strele Mertensa. V závere úvodného dejstva sa v dvoch pološanciach ocitol aktivitou hýriaci Hamšík, ale ďalší gól nepridal. V 52. minúte si Ramos najvyššie vyskočil na roh Kroosa, ktorému predchádzala Hamšíkova nepresná prihrávka a strata lopty, a efektnou hlavičkou vyrovnal – 1:1. O päť minút sa stopér a kapitán Realu dokázal znova dostať do výhodnej palebnej pozície a hlavou posadil Real na postupového koňa – 1:2. Dva zlepené góly otupili aktivitu SSC, ktorý už nedokázal nič vymyslieť, v nadstavenom čase dokonca inkasoval z kopačky Moratu.

Bayern Mníchov de facto rozhodol o postupe už v domácom súboji, v ktorom Arsenalu Londýn uštedril debakel 5:1. Zverenci trénera Carla Ancelottiho zvíťazili nad anglickým súperom rovnakým rezultátom aj v londýnskej odvete. Štvrťfinálových súperov spoznajú Real a Bayern v piatok 17. marca na žrebovaní v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone.

Bayern vstupoval do odvety s komfortným štvorgólovým náskokom, ale bez potrestaného Lahma. V 11. minúte Neuer dobre zasiahol pred nabiehajúcim Walcottom a gólom sa neskončila ani tutovka Girouda, ktorý po rohu predskočil Hummelsa a poslal loptu hlavou do bočnej žrde. „Kanonieri“ sa za aktivitu dočkali odmeny v podobe prvého gólu v 20. minúte po individuálnej akcii Walcotta zakončenej delovkou pod brvno – 1:0. V 34. minúte sa autor otváracieho zásahu dostal do ďalšej nebezpečnej situácie, ale rozvlnil len bočnú sieť. Na opačnej strane bol blízko k vyrovnaniu Lewandowski, ale jeho volej letel tesne mimo brány. V 48. minúte dostal Giroud ideálny center, ale úplne voľný na malom vápne nedokázal usmerniť loptu do siete. V 53. minúte hlavný rozhodca Sidiropoulos posúdil zákrok Koscielneho na Lewandowského ako nedovolený, francúzskemu stopérovi Arsenalu za následné protesty dokonca udelil druhú žltú kartu a poslal ho pod sprchy. Dvojitý trest pre Arsenal spečatil Lewandowski, ktorý z jedenástky vyrovnal – 1:1. Po hodine hry mal plné ruky práce Ospina, ale Martinez a Lewandowski si na ňom vylámali zuby. V 68. minúte bol však prikrátky na strelu Robbena – 1:2. Bavori to nezabalili a ponížili súpera ďalšími tromi gólmi.