V poradí piaty ročník bežeckých pretekov Red Bull 400 sa už opäť teší na stovky odvážlivcov, ktorých privíta 10. septembra 2022 tradične na Štrbskom plese. V pretekoch pod Tatrami sa znova stretnú tri kategórie. Bežať tak budú môcť ženy i muži, no podať výkon sa bude dať aj v štafete zloženej zo štyroch členov. Tak čo, pôjdete si tento rok po rovných 400 metrov alebo sa uspokojíte aj so stovkou?

Ten, kto tvrdí, že vybehnúť hore skokanským mostíkom nie je žiadna sranda, zrejme nezažil bežecké preteky Red Bull 400. Ide síce o výkon hodný kráľa a prípravu naň rozhodne netreba podceniť, ale nič sa nevyrovná pocitu sebaprekonania, vyplavených endorfínov a dychberúceho výhľadu na krásne slovenské hory na záver!

Kde jedni súťažia, iní prekonávajú samých seba

Veľký skokanský mostík je stále rovnako strmý a vo výške 1346 m n. m. sa aj tento rok chystá poriadne vytrápiť všetkých účastníkov. Od štartu na jeho vrchol je to síce iba 400 metrov, no rovinku si užijete len v úvodnej časti trate. Po nej vás už čaká iba rapídne stúpanie.

Bežecké preteky Red Bull 400
Lukáš Wagneter / Red Bull Content Pool

Pôjde o celoživotný výkon?

Ak si chcete Red Bull 400 vyskúšať nanečisto, tak si skúste vybehnúť schodisko 40-poschodovej budovy. Pulzová frekvencia sa vám totiž vyšplhá zo 70 úderov za minútu na 200, nohy oťažejú pod 10-násobkom bežného objemu kyseliny mliečnej a vy otestuje vlastné odhodlanie aj chuť bežať na vrchol mostíka. Keď sa však vyšplháte až hore, ten pocit bude rozhodne stáť za to. Navyše k nemu ešte dostanete ako bonus aj jeden z najlepších výhľadov na Štrbské Pleso. Na pretekoch budete môcť súťažiť aj so známymi menami slovenského športu. Koho prekonáte tento rok?

Registrácia na preteky

Najťažší 400-metrový beh si na Slovensku 10. septembra 2022 odbije už svoju piatu edíciu. Máte dostatok síl a odvahy zdolať skokanský mostík na Štrbskom Plese? Pokiaľ si netrúfate sami, dajte dokopy tím, s ktorým si túto vertikálnu výzvu rozdelíte na štyri úseky. Registrácia na Red Bull 400 je už oficiálne spustená, tak si to nenechajte ujsť. Chcete si zabezpečiť miesto na štartovacej čiare? Môžete tak urobiť TU.

Preteky Red Bull 400 na Štrbskom plese
Matúš Zeťák / Red Bull Content Pool

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TS Alexander Bunčák | Foto: Lukáš Wagneter, Filip Nagy, Tomáš Bukoven & Matúš Zeťák / Red Bull Content Pool