Tak ako aj Slovensko, aj ostatné krajiny postupne uvoľňujú prísne opatrenia. Mnohým už začína chýbať sedenie na terase či pekne naservírované jedlo v luxusných reštauráciách.

Reštaurácie sa otvoria, ale s menšími úpravami! Vyzerá to tak, že medzi stolmi a naprieč nimi by mali byť umiestnené plexisklá. Je tak pravdepodobné, že čoskoro sa bude môcť ísť do reštaurácie a barov.

V Ríme a Miláne sa začali pripravovať jedálne, a to práve umiestnením skiel medzi hostí, aby mohli jesť bez rizika nákazy koronavírusom. Dvaja zákazníci tak môžu spolu sedieť pri stole bez toho, aby sa fyzicky dotýkali. Chránení sú aj zamestnanci, ktorí sú taktiež za sklom počas obsluhovania zákazníkov.

Veľká Británia ide v stopách Talianska a taktiež pomaly uvoľňuje opatrenia. Najhoršie sú na tom celosvetovo Spojené štáty americké. Na COVID-19 tam zomrelo už približne 68 000 ľudí, čo je najviac na celom svete.

Podobne ako Taliansko už funguje aj Holandsko. Holanďania sa vynašli priam bravúrne! Pred reštauráciu umiestnili malé izolované skleníky, v ktorých si ľudia nielenže môžu vychutnávať jedlo, ale dokonca majú aj krásny výhľad na okolie. Zaobstarané sú aj skleníky, ktoré sú určené pre väčšie rodiny, avšak uvidia, ako ich budú využívať. Všetko záleží na opatreniach. 🙂

Vyzerá to nádherne!

Zdroj: babskeveci.sk | Foto: metro.co.uk & nltimes.nl