Nie je nič lepšie na navodenie tej správnej atmosféry ako dobrý film alebo seriál. Každý z nás si s Vianocami spája Popolušku či Sám doma, s letom film Mamma Mia. Ak však máte radi práve jeseň, tento zoznam je pre Vás!

Jeseň je obdobie farebných stromov, vlnených svetrov a Halloweenu. Ak toto obdobie zbožňujete, nenechajte si ujsť tieto seriály a filmy, ktoré ho pripomínajú.

Filmy:

Spolok mŕtvych básnikov / Dead poets society (1989)

V hlavnej úlohe vo filme hral Robin WIlliams. Dej sa odohráva vo fiktívnej elitnej internátnej škole a rozpráva príbeh učiteľa angličtiny, ktorý praktizuje veľmi nezvyčajný spôsob výučby. Z toho vyplýva, že si svojich študentov nielen získava, ale naučí ich oveľa viac, než by sa naučili len z kníh. Postupne sa rozhodnú pokračovať v tradícii Spolku mŕtvych básnikov. To však vedie k následkom, ktoré nikto nečakal.

Splnený sen / The Blind Side (2009)

Tento film rozpráva skutočný príbeh Michaela Ohera, ktorý s pomocou svojich adoptívnych rodičov prekonal problémy chudobného detstva a dostal sa do NFL.

Praktická mágia / Practical magic (1998)

film na jeseň, praktická mágia

Príbeh dvoch sestier – čarodejníc, natočený podľa knihy s rovnakým názvom. Hlavnú rolu si tu zahrali Sandra Bullock, Nicole Kidman a v neposlednom rade aj Goran Visnjic, Stockard Channing a Dianne Wiest.

Hókus Pókus / Hocus Pocus (1993)

hocus pocus, film na jeseň

Film sleduje komediálne trio čarodejníc, ktoré nechtiac vzkriesi chlapec v Saleme počas halloweenskej noci. Preto sa s pomocou mladšej sestry a kamarátky zo školy pokúsi zastaviť ich.

Jeseň v New Yorku / Autumn in New York (2000)

Jeseň v New Yorku

Film je o úspešnom reštaurátorovi a sukničkárovi v strednom veku, ktorý sa zamiluje do sladkej mladej ženy, ktorá je nevyliečiteľne chorá. V hlavnej úlohe tu hrajú Winona Rider a Richard Gere.

Seriály:

Ženy z rodu Gilmorovcov / Gilmore Girls (2000)

Ženy z rodu Gilmorovcov je seriál, ktorý bol vysielaný v rokoch 2000 až 2007. Rozpráva príbeh slobodnej matky Lorelai a jej dospievajúcej dcéry Rory, ktorú sama vychováva. Predovšetkým sa sústreďuje na ich vzťah ako matky a dcéry. V neposlednej rade poukazuje na ich vzťahy s ostatnými ľuďmi a z toho vyplývajúce každodenné problémy.

Anna zo zeleného domu / Anne with an E (2017)

Anna zo zeleného domu

Anna je najnovšia verzia príbehu o sirote Anne, ktorú si osvoja dvaja súrodenci z Avonlea. Okrem toho, že sa pre nich stane ako ich dcéra, stretne tam i najlepšiu priateľku Dianu. Rovnako začne chodiť do školy a nakoniec tam spozná svoju prvú lásku, Gilberta.

Boy meets World (1993)

Americký sitkom točiaci sa okolo života Coreyho Matthewsa, jeho rodiny a priateľov. Ďalej sa venuje vedľajšej postave, učiteľovi Georgovi Fennymu, ktorý sa snaží Coreyho naučiť cenné lekcie, ktoré by v živote mohol potrebovať.

Sabrina mladá čarodejnica / Sabrina the Teenage Witch (1996)

sabrina mladá čarodejnica

Seriál sa konkrétne zameriava na Sabrinu, mladú čarodejnicu a jej dve tety. Okrem toho, že vie čarovať a navštevuje strednú školu, tiež sa vyrovnáva s typickými problémami tínedžera. Napriek všetkému má vždy po boku verného kocúra, Salema, ktorému ako jedinému prezradí úplne všetko.

Stranger things (2017)

V neposlednom rade odporúčame seriál Stranger Things. Celosvetovo populárny, avšak nájdu sa aj ľudia, ktorí ho ešte nevideli. Napriek tomu sa oplatí určite pozrieť! Za účelom nájdenia ich strateného kamaráta WIlla sa Mike a jeho kamaráti zapletú do niečoho, o čom by sa im ani nesnívalo. Navyše po WIllovi pátra i jeho matka Joyce a policajt Jimm Hopper. Napriek všetkému je hlavnou postavou Eleven, dievča, ktoré sa rýchlo skamaráti s chlapcami. Ďalej sa spolu snažia prísť na to, čo sa vlastne v mestečku Hawkins deje.

Mohlo by Vás zaujímať:

Zdroje: imdb.com | Foto: pinterest