Organizátori opäť dopĺňajú line-up účinkujúcich na LOVESTREAM festivale, ktorý sa uskutoční 10. až 12. júna 2022 na štadióne Tehelné pole v Bratislave. Hudobný festival ohlasuje ďalšieho účinkujúceho, konkrétne na sobotu svojho programu, kde okrem iných vystúpia aj Zoe Wees, Zara Larsson, Lost Frequencies a hlavne Dua Lipa! Túto zostavu rozšíri indie-rocková skupina z Vancouveru s názvom Rare Americans.

Rare Americans

Rare Americans je kanadská kapela, ktorú založili James a Jared Priestnerovci. Svojimi chytľavými textami lákajú od svojho založenia (2018) stále viac fanúšikov. Ich špecifickou poznávacou značkou sú animované videoklipy, ktoré majú vyše 150 miliónov pozretí.

Hudobná skupina vznikla na dovolenke v Karibiku, kde James viac-menej zo žartu navrhol bratovi, aby spolu napísali nejaké piesne. Jared súhlasil, ba dokonca navrhol urobiť rovno celý album, a práve tak vznikol prvý eponymný album Rare Americans.

Súčasťou kapely sú aj dvaja Slováci

Jared s kapelou nevystupuje, podieľa sa na úspechu iba ako spoluautor. Na tejto skupine je pre nás najzaujímavejší fakt, že v nej hrajú na gitary aj dvaja Slováci, Ľubo Ivan a Ján Čajka. Hudobnú skupinu „ojedinelých Američanov“ dopĺňa bubeník Duran Ritz a basgitarista Ginger Chen. Práve táto zostava si vybudovala slušnú fanúšikovskú základňu, na konte má tri albumy a niekoľko singlov. Najznámejším z nich je skladba Brittle Bones Nicky, ktorá má vyše 64 miliónov zhliadnutí a získala cenu Juno 2020 v kategórii Producent roka.

Tretí album s pomerne dlhším názvom „Rare Americans 3: Jamesy Boy and the Screw Loose Zoo“ vznikol počas lockdownu. Je doplnený o osem vzájomne súvisiacich animovaných videoklipov, ktoré stavajú na farebnom a animovanom vesmíre plnom postáv a príbehov s názvom „Crooked City“.

Ich príbehy si dokážu získať každého fanúšika, ktorý sa niekedy ocitol na dne a potreboval povzbudiť.

,,Snažíme sa inšpirovať a posilniť našich fanúšikov. Sme nezávislá kapela, trochu smoliari, a myslíme si, že veľa našich fanúšikov sa cíti presne tak isto,“ tvrdí James Priestner.

Slovenskí fanúšikovia Rare Americans sa môžu tešiť na ich koncert v sobotu 11. júna na Lovestream Festivale v Bratislave. Nezmeškajte túto možnosť, pretože vyrážajú úplne prvýkrát na európske turné!

Vstupenky sú k dispozícii na stránke Predpredaj.sk a Ticketportal.sk.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TS Janko Kakaščík | Foto: Rare Americans & James Lubo | Video: YouTube

Reklama