November je tu opäť a s ním pomaly ale isto prichádzajúca predvianočná nálada. Ako to však bude pred samotnými Vianocami? Momentálne sa podľa covid- automatu nachádzame v nie príliš pozitívnej situácií. Čierne okresy neustále naberajú na intenzite a je len otázkou času, kedy opäť na scénu nastúpi lockdown. Každý sa modlí len za to, aby neprišlo k vyhláseniu núdzového stavu, ktorý v negatívnom svetle poznačí celý náš život.

„Aká je šanca, že Slovensko sa neocitne v čiernej fáze obávaného covid- automatu? Budeme mať z čoho nakúpiť darčeky na Vianoce pre svojich najbližších? Kedy už konečne odíde zákerný vírus z našich životov?” Otázky, ktoré počuť z každého kúta sveta. Najhoršie na tom je, že nik nevie na tieto obyčajné otázky odpovedať. Čo bude ďalej, nevie nikto z nás.

Slováci pri nedostatku financií ako posledné obmedzia výdavky na vzdelanie  - TA3

Keď som sa dozvedela, že aj Nitra prešla do bordovej farby, zostala som skutočne zaskočená. Napriek tomu, že je na tom výrazne lepšie ako akékoľvek iné mesto, zostala v tejto fáze. Ľudia sa obávajú o prácu, financie a mnoho ďalšieho. Ani ja nie som výnimkou. Ak sa aj toto mesto ocitne v čiernej fáze, budem nútená ukončiť brigádu, čo si skutočne nedokážem predstaviť. Vianoce, ktoré čoskoro zaklopú na naše dvere ma desia ešte viac. „Z čoho nakúpiť darčeky? Ako si ďalej financovať ďalšie nevyhnutné výdavky?” Čaká nás nie ľahké obdobie, no musíme veriť, že príde k zlepšeniu. Nič iné nám totiž nezostáva.

Peniaze a podnikanie: Nedostatok financií nemá nič spoločné s hospodárením  | oPeniazoch

Zdroj: ČoJee.sk| Foto: ta3.com