Začala nám jar a už sa blížia letné prázdniny a čas, kedy by sme najradšej každý deň vybehli niekam ku vode a opaľovali sa, kúpali a oddychovali. Prinášame výber 4 vodných nádrží na západnom Slovensku, kde sa dá aj čo to zažiť a okolie je prispôsobené letnej turistickej sezóne. Samozrejme, že sa na západe našej krajiny nachádza viac vodných nádrží a priehrad, avšak nedá sa napísať o každej. Teda, toto je náš výber!

Zlaté piesky

Táto vodná plocha, takmer všetkým obyvateľom Bratislavského kraja dobre známa, sa nachádza na severovýchodnom okraji hlavného mesta. Zlaté piesky sú skvelou kombináciou dobrej, čistej vodnej plochy a kultúrneho vyžitia. Zlaté piesky pojmu aj väčší nápor záujemcov o kúpanie, keďže vodná plocha je lemovaná 400 m dlhou a 30 metrov širokou plážou. Samozrejmosťou sú aj reštaurácie, stánky s občerstvením, športové ihriská (tenis, volejbal, streetball, …), tobogán, detské ihriská a pod. K dispozícii je aj kemping, hotel alebo motel priestor na stanovanie a v blízkosti sa nachádza aj obchodné centrum. Práve pre toto všetko sú Zlaté piesky vyhľadávanou oddychovou časťou Bratislavy. Mimo iného, samozrejme, sú Zlaté piesky dejiskom viacerých letných festivalov (Uprising, Hip-Hop Žije, … )

slovakia.travel

Slnečné jazerá

Len niekoľko kilometrov od Zlatých pieskov sa na severnej hranici mesta Senec nachádzajú Slnečné jazerá, alebo Senecké jazerá. Slnečné sa nazývajú aj preto, lebo patria na Slovensku k jedným z miest s najviac teplými a slnečnými dňami. Sú určite vhodným miestom na oddych a dovolenku pre každého, kto ju chce na Slovensku stráviť v blízkosti vody. Areál je rozdelený na dve časti: Sever a Juh. Ak hľadáme kľudnejšie prostredie, je potrebné zvoliť južnú časť. Sú tam vybudované ubytovne, bungalovy a kemp pre karavany. Na druhej strane, časť Sever je oveľa rušnejšie a aj navštevovanejšia. Nachádza sa tam viacero reštaurácií, veľký kemp, hotely a pod. Konajú sa tu aj kultúrne akcie a často aj koncerty kapiel. V pekných a teplých dňoch býva severná časť dosť obsadená. Netreba zabúdať ani na bezpečnosť, a teda dodávam že na oboch stranách dozerajú na bezpečnosť plavčíci. Ak by však jazerná voda nespĺňala štandard návštevníka, v tesnej blízkosti sa nachádza Aquapark (otvorený celoročne)

slovakia.travel

Sĺňava

Vodná nádrž Sĺňava je jazero na rieke Váh a zároveň najznámejšia rekreačná letná oblasť v Piešťanoch. Dobrý prístup, vybudované autokempingy, penzióny a ubytovne, požičovne športových potrieb – to všetko tu nájdeme. Okrem iného je to raj pre milovníkov vodných športov ako napr.: vodného lyžovania, kanoistiky, veslárstva, windsurfingu a jachtárstva. Na jazere sa uskutočňujú viaceré športové podujatia, mimo iného Majstrovstvá svete vo vodnom lyžovaní za motorovým člnom. Pre milovníkov zvierat je táto oblasť zahrnutá do zoznamu vzácnych vtáčích území Európy.

slovakia.travel

surfmagazin.sk

Zelená voda

Areál Zelená voda sa nachádza necelá 2 km od Nového Mesta nad Váhom a je veľmi dobre dostupný autom, vlakom alebo aj autobusom a hrdí sa kvalitnými službami. Nie je tam problém s ubytovaním, nachádza sa tam kemp a viacero barov a podnikov, v ktorých sa konajú diskotéky alebo koncerty. Na svoje si prídu aj športovci, keďže sa na Zelenej vode dá zahrať tenis, volejbal, futbal, minigolf ale aj zajazdiť na koňoch, a z vodných športov napr. windsurfing či kajak. Neďaleko sa nachádzajú hrady Beckov, Tematín či hrad v Trenčíne.

cestovinky.sk

Zdroj: wikipedia.org, starz.sk, mojeslovensko.sk