Rodina letných horúcich skladieb sa dnes rozrástla o ďalšieho člena. Nedela, 12. 07. je dňom, kedy vychádza nový a zároveň prvý spoločný projekt speváka, hudobného producenta a rappera ADissa so Šortym, ktorý je známi ako moderátor, spevák, rapper a imitátor. Ich spolupráca prináša dielo, ktoré sa volá Načo Pôjdem Domov a obsahuje 5 skladieb. O nich sa interpreti vyjadrovali, že budú na koncertoch bomba!?

Nový projekt je dostupný na stremovacích platformách a je podporený aj podareným merchom dostupným na RUKA HORE. To ale nie je všetko. V tento deň zároveň predstavujú aj prvú skladbu z EP, ktorá nesie názov NANANA. Ide o letnú funny záležitoť plnú pozitívnej energie. Už pred časom Šorty avizoval, že sa môžme tešiť na „druhú“ Hraj mi. Po vypočutí NANANA môžme rozhodne potvrdiť, že Šorty nezveličoval.

Klip je plný nádherných dievčať, slnka, vody, premetov a priam z neho srší pohoda a dobrá nálada. Postaral sa o neho režisérsky tím Martina Mika a Lesany Kurillovej za pomoci illuminate production.

V krátkom rozhovore ADiss a Šorty povedali aj niečo viac ku skladbe NANANA, k samotnému EP či plánom do blízkej budúcnosti!?

Prečo ste sa rozhodli spojiť sily, a vyrobiť spolu celý projekt?

Šorty: S Adamom máme už za sebou pár spoluprác, ktoré sa dajú považovať za úspešné. Hrávame spolu veľa koncertov, a nielen v štúdiu, ale aj na pódiu nám to spolu funguje. Preto sme sa rozhodli, že spravíme rovno 5 nových spoločných vecí, z ktorých každá jedna bude ako stvorená na koncerty. Počas ,,korona pauzy” sme mali čas dotiahnuť detaily, a konečne to môžeme pustiť medzi ľudí. 

Na EP nemáte žiadnu spoluprácu s inými interpretmi ani producentami. Prečo?

Adiss: Zhodli sme sa, že tento projekt bude predovšetkým o nás, takže nás ani nenapadlo riešiť ďalšie spolupráce. To isté platilo aj pri produkcii v skladbách. Robili sme si ich sami. Zvuk doťukol Fillipian. 

Zdroj: Šorty

V klipe k skladbe „NANANA“ máte niekoľko krásnych polonahých žien. Aké bolo natáčanie?

Šorty: Pár dní pred nakrúcaním sme na sociálne siete zavesili oznam pre našich fanúšikov, v ktorých sme chceli osloviť baby, ktoré sa nehanbia ukázať v plavkách, a chcú si zahrať v našej letnej pesničke. Boli sme veľmi milo prekvapení, keď sa hneď za prvý deň ozvalo takmer 40 dievčat. 

Adiss: Ony sa tešili, my sme sa tešili tiež, počasie vyšlo – spokojnosť. Veľká vďaka patrí aj nášmu partnerovi plaviek Relleciga, ktorá okrem iného poskytla aj plavky pre všetky baby a k tomu ešte pitný režim od Alcoholkilleru. Tým sme sa aspoň touto formou mohli odvďačiť všetkým, ktorí pridali ruku k dielu. 

EP nevydávate v tradičnej forme na CDs. Prečo toto rozhodnutie, a kde si váš projekt ľudia môžu pustiť?

Adiss: Žijeme digitálu dobu a už dávno ľudia nepočúvajú hudbu v autách na cédečkách, a väčšina autorádií podporuje bluetooth. Jednoduchšie si je pustiť muziku na všetkých hudobných platformách ako nosiť so sebou fyzicky album. 

Šorty: Peniaze, ktoré by sme investovali do výroby cédečiek radšej investujeme do videoklipov. Ľudia EP „NAČO POJDEM DOMOV“ nájdu na všetkých streamoch, a postupne ich budeme pridávať aj na Youtube kanáli s klipmi.

Chystáte EP Načo pôjdem domov aj krstiť? Ak áno kde a kedy?

Adiss: Máme prichystané turné s hosťami, na ktorých budeme hrať všetky nové skladby z EP, ale samozrejme aj staršie spoločné veci. Na každej zastávke EP symbolicky pokrstíme. Bližšie info k tour pridáme čoskoro aj s dátumami na našich sociálnych sieťach.Šorty: Zároveň veríme, že sa pandémia nerozmôže do takej miery, že sa tour bude musieť preložiť. Teraz je naplánovaná na september a október a už sa nevieme dočkať, kedy vyjdeme opäť medzi našich ľudí.

Zdroj: TS SORTY S ADISSOM NA SPOLOCNOM EP / FACEBOOK Šorty, Adiss, youtube.com