Depresie a pochmúrne myšlienky. Postihlo to asi každého z nás. Je to nepríjemné obdobie v našich životoch a každý to prekonávame po svojom. Niekto čokoládou, niekto alkoholom, niekto samotou a ďalší zasa prácou. Receptov na prekonanie depresie je naozaj veľa. Niekto dokonca dokázal jediným činom opustiť tento stav a čo by povedal málokto, stalo sa to jeho koníčkom, vášňou a zároveň prácou.

https://www.instagram.com/p/Bd-mPtKgwSg/

Cosmin Mihai Moraru je Rumunský mladík, ktorý sa rozhodol rozpovedať svoj príbeh. Narodil sa a žil v meste Cluj. Tam tak isto aj študoval. Situácia v Rumunsku je však ťažká a zložitá, ako veľmi veľa vyštudovaných ľudí mal problém sa zamestnať. Samozrejme, nebolo to pre neho nič príjemné a postupne začínal upadať do depresií. Pre mladého muža nič príjemné, no nepomáhal tomu ani fakt, že nie raz prespával na ulici. Sám sa priznal, že svoju ďalšiu budúcnosť nevidel vôbec ružovo a často ho sprevádzali temné myšlienky.

Niečo však jeho život zmenilo. Jedného dňa kráčal po ulici a uvidel, ako sa mladá slečna na svojom obchodíku snaží skrášliť reklamnú tabuľu s ponukou na aktuálny deň. S chuťou niečo zmeniť a so zázemím umeleckej školy ju oslovil, že jej pomôže. Samozrejme, odmietla, nakoľko mu oznámila, že od nej za to nič nedostane. Nič ale ani nechcel. Pomohol jej a zároveň si uvedomil, že takto by mohol skrášliť každú tabuľu v meste, alebo aspoň v jeho blízkosti. Čo ale čert nechcel, zapáčilo sa mu to a netrvalo dlho, jeho diela sa pomaličky začali stretávať s priazňou verejnosti a šíriť sa internetom. Obchody ho sami oslovovali a začal na tom aj zarábať. Dostával ponuky aj z iných miest v jeho krajine. Ako sám povedal: 

„Čarovný moment nastal 14. septembra 2016, keď som vycestoval prvýkrát mimo moju krajinu do Berlína. Bol to kúzelný okamih a hneď potom, ako som sa ubytoval a vychádzal z hotela, podpísal som svojím menom prvú tabuľu v reštaurácii mimo Rumunska. Od tej chvíle som cestoval po Európe na pozvania rôznych podnikov. Rád sa s Vami podelím o diela, ktoré som na mojej ceste vytvoril.“

https://www.instagram.com/p/BevHYqRg3lq/

https://www.instagram.com/p/Befr7BTgQPF/

 

Zdroj: boredpanda.com, instagram.com, facebook.com