Odkedy sa dostal koronavírus aj k nám na Slovensko, všetko sa zmenilo! Malo to veľký dopad nielen na ekonomiku, školstvo, zdravotníctvo, ale COVID-19 zasiahol aj rôzne naplánované koncerty, divadlá a samotný šoubiznis!

Účinkujúci aj štáb markizáckej šou SuperStar museli v rámci prísnych bezpečnostných opatrení podstúpiť povinné testovanie na koronavírus. Prečo? Chystajú sa totiž za hranice, do Prahy, kde sa budú naživo nakrúcať finálové kolá.

Slovenská časť súťažiacich to bude mať ale oveľa komplikovanejšie ako českí kolegovia. Po návrate na Slovensko budú totiž musieť okamžite vstúpiť do štátnej karantény! To bude isto veľký problém a práve to riešia kompetentní v Markíze. Snáď súťažiaci budú môcť ísť aspoň do domácej karantény. Premiér Igor Matovič chce do konca týždňa vytvoriť systém domácej karantény, pri ktorej by sa dalo sledovať, či ju ľudia naozaj dodržiavajú, a to prostredníctvom mobilných telefónov!

Ako som už spomínala, účinkujúci a členovia štábu speváckej šou SuperStar podstúpili povinné testovanie na koronavírus. Do zdravotníckeho stanu umiestneného pred budovou Markízy museli odísť nielen režisér Pepe Majeský, ale aj samotní súťažiaci, medzi nimi nenápadná Barbora Piešová, romantik Giovanni Ricci, krásna Júlia Kramárová a menej sympatický Timotej Májsky.

Finálové kolá začínajú od 24. mája a posledný finálový večer sa odohrá 31. mája. Finále speváckej šou sa ale oproti minulým ročníkom bude značne líšiť. Nakrúcať sa bude v rúškach, rukaviciach a ochranných štítoch. Diváci pravdepodobne nebudú prítomní v štúdiách Jinonice, nakoľko je povolených najviac sto ľudí na jednom mieste! Každopádne všetkým finalistom držíme palce aj z pohodlia domova! 🙂

Zdroj: cas.sk | Foto: markiza.sk