Slovenské reggae dosiahlo dnešným dňom svoj ďalší významný míľnik. Po vyše štyroch rokoch si do svojej diskografie zapisuje kapela Medial Banana svoj tretí radový album s názvom Nedotknuteľní.

Najvýraznejší domáci predstavitelia žánrov reggae a dancehall vydávajú svoj nový, dlho ohlasovaný a ešte dlhšie očakávaný počin pod hlavičkou dvorného vydavateľstva Reggae Callin‘ Records v distribúcii Warner Music. Album je oddnes (piatok 15.5.2020) dostupný na všetkých streamovacích službách ako Spotify, Deezer, Tidal či Apple music a zberatelia sa už o pár dní dočkajú CD aj vinylov!

FB COVER LIVE STREAM

Nový album Medial Banana vznikal takmer celý v domovskom štúdiu Wellders v Bratislave a obsahuje trinásť autorských skladieb, o ktorých mix sa postaral Jaro Žigo Jr. a o master Američan Chris Graham. Pestrosť žánrových presahov jednotlivých členov sa aj tentokrát prejavuje v mimoriadnej rôznorodosti materiálu, avšak s charakteristickým ‚banánovským‘ zvukom. Nájdeme tu vedľa seba rub-a-dub hymnu „Rudebwoy“, energický drum’n’bass „One Love“ s anglickým Mc Jimmy-m Dangero-m, uvoľnený letný hit „Slnečné brýle“, či recesistické roots reggae „Detektív vyčmuchal“.

Silný ohlas zaznamenáva hlavne singel „Staré časy“, ktorý je výsledkom spolupráce so spriatelenou kapelou Polemic či tanečný hit „Môžem všetko“. Na potenciálny úspech v mainstreamových vodách má našliapnuté aj titulná zaľúbená pieseň „Nedotknuteľní“ s chytľavým refrénom a štipľavými slohami. Vydanie albumu sprevádza aj uletený nový klip z chránenej dielne Nefkus na skladbu „Život ide ďalej“, ktorá síce neplánovane, ale pomerne trefne vystihuje aktuálnu dobu koronovú.

Chalanov z Medial Banana zasiahla pandémia počas spoločnej tour s Polemicom, ktorá sa aktuálne presúva na október. Najbližšie môžete banánov vidieť naživo z pohodlia a bezpečia svojich domov, presne na Deň detí, 1. júna o 20:00 na kapelnom YouTube a Facebooku, počas špeciálneho live stream koncertu k novému albumu. Svojich obľúbených hudobníkov môžete v týchto časoch podporiť najmä kúpou ich hudby (CD, vinylov), merchu alebo aj kúpou symbolického vstupného. Stay home, stay safe & listen to reggae music!

TRACKLIST

Medial Banana – NEDOTKNUTEĽNÍ (Album 2020)
01. Život ide ďalej
02. Slnečné brýle
03. Staré časy ft. Polemic
04. Rudebwoy
05. 5,5 milión
06. We got the vibe ft. Ormay
07. Keď padá dážd
08. One love ft. Jimmy Danger
09. Nedotknuteľní
10. Môžem všetko
11. Dekáda v hre
12. Ten vibe
13. Detektív vyčmuchal
Label: Reggae Callin’ Records

Stream: https://wmcz.lnk.to/MBNedotknutelniObjednávky albumu: https://bit.ly/mb-nedotknutelni-presale

Titulná foto: Gaspo Photography