Dnešný deň nie je obyčajným dňom. Práve 22. apríla si každoročne pripomíname Svetový deň Zeme, na ktorý by sme určite nemali zabúdať. Práve dnes totiž oslavuje sviatok naša obdivuhodná planéta. Mnohé mestá pripravujú rôzne ekologické podujatia, ktorými tento deň uctievajú.

Obnovme našu Zem! Práve tak znie motto tohto dňa. Na obnove našej Zeme by sme sa mali zúčastňovať všetci. Je to práve preto, že len na základe našej Zeme nám je možné prežitie. Ak nám na prírode záleží, nemali by sme o tom iba rozprávať, no predovšetkým dokazovať a podieľať sa na jej rozvoji.

Každý deň by mal byť Deň Zeme, Aktuality, Médiá, Stredoslovenská energetika

Ako by sme mali urobiť prvý krok k zlepšeniu? Veľmi jednoduchá otázka, ešte ľahšia odpoveď. Zvýšenie energickej činnosti, recyklácia odpadu alebo hľadanie obnoviteľných zdrojov energie. Je toho skutočne dosť, čo by sme mohli urobiť, alebo sa aspoň o to pokúsiť. S dňom Zeme sa nám spája staré známe: „chráňme naše životné prostredie.” Rozhodne by sme na to nemali zabúdať.

den zeme2 | Bystricoviny.sk - správy - kultúra - šport

Prečo nezájsť do lesa vo vašom okolí a nezúčastniť sa priaznivej aktivity? Odpadkov je na prírodných miestach v súčasnosti skutočne dosť. Stačí, ak vezmete vrece na odpad a pustíte sa do ľubovoľného zbierania odpadkov. Nezabúdajte na to, že to robíte pre Vaše zdravie a pre životy ostatných ľudí.

Vezmi si ma! vyzýva na zber odpadkov v prírode - Webnoviny.sk

Zdroj: ČoJee!?| Foto: lesmedium.sk