23. apríl sa každoročne pripisuje experimentom konaných na zvieratách. Svetový deň laboratórnych zvierat k nám zavítal aj tento rok. Ľudia každoročne realizujú rôzne akcie a pochody proti experimentom na zvieratách. Sú však aj takí, ktorí tento deň uznávajú. Ku ktorej skupine ľudí sa pripájate Vy?

Význam tohto dňa spočíva v rôznych experimentálnych pokusoch na nevinných zvieratách, k čomu sa ja osobne vôbec neprikláňam. Prečo by mali tieto nevinné tvory trpieť len pre spokojnosť ľudí a napredovanie vedy? Každá krajina vníma tento deň iným spôsobom. Vo Francúzsku sa tento deň premenoval na: Svetový deň za oslobodenie laboratórnych zvierat. V roku 2013 bolo zakázané testovať rôzne kozmetické prípravky na zvieratách, čomu sa zástancovania zvierat veľmi potešili.

Rôznorodé podujatia, ktoré sú realizované sa nesú v znamení súcitu s nevinnými tvormi, ktoré bývajú vystavené krutým a mučivým bolestiam v dôsledku vedeckých experimentov prebiehajúcich v špecializovaných laboratóriách. Každých desať minút je vystavená stovka zvierat silným bolestiam, čo je skutočne neodpustiteľné.

História zákazu testovania kozmetických prípravkov na zvieratách - SOAPHORIA

Mnoho zvierat v dôsledku týchto pokusov prišlo o svoje životy, s čím sa mnoho ľudí vyrovnáva do dnešného dňa skutočne ťažko. Priotrávenie rôznymi kozmetickými prípravkami, nútené prehĺtanie zubnej pasty či smrteľné saponáty rôznych značiek. Toto sú najčastejšie príčiny umierania zvierat.

Pokus na laboratórnom zvierati? Takto to funguje | Noviny.sk

Draize test je experiment, ktorý spočíva v nakvapkaní kvapaliny do očí zajacov držaných v nehybnom stave za pôsobenia anestézy. Neskôr sa sledujú reakcie, ktoré daný produkt u zajaca vyvolal. Do dnešného dňa nerozumiem tomu, ako môže niekto takéto niečo vykonávať na obyčajnom zvierati s čistým svedomím. Nezabúdajme na tento deň a uctime si živé tvory, ktoré na základe týchto experimentov prišli o život. Stojme na strane zvierat a nedovoľme vede a nezmyselným experimentom pohrávať sa so životmi nevinných zvierat.

Zdroj: webnoviny.sk, ČoJee!?| Foto: noviny.sk