Najlepší svetový tenista Novak Djokovič bol pozitívne testovaný na koronavírus. Nebol však jediný. Grigor Dimitrov bol tiež nakazený, vďaka čomu sa musel zrušiť finálový zápas v Chorvátsku.

Talentovaný tenista prezradil, že podstúpi povinné očkovanie na koronavírus. Celá akcia sa musela kvôli nakazeniu zákerným vírusom zrušiť. Grigor Dimitrov, Borna Čorič, Viktor Troicki, Novak Djokovič boli tiež pozitívne testovaní, čo prinieslo do tenisového sveta veľký nepokoj a sklamanie. Tenisový svet nešetril kritikou.

„Táto exhibícia bola pekná hlúposť. Rýchle uzdravenie chlapci. Takto to končí, keď sa nedodrží protokol, neberte vírus na ľahkú váhu,” vyjadril svoj názor na sociálnej sieti Nick Kyrgios.

Nick Kyrgios | Round 2 doubles match with Jordan Thompson ag… | Flickr

„Bola to hororová šou. A pre Djokoviča je to hromný trapas. Je prezidentom nášho výboru a správa sa úplne inak, ako sám káže,” poznamenal Bruno Soares.

File:Bruno Soares (9483669722).jpg - Wikimedia Commons

„Vždy som mal s Novakom dobré vzťahy. Ale to, čo sa teraz stalo, nevytvára dobrý dojem. Je dôležité, aby špičkoví hráči išli v tejto dobe príkladom, a aby ukázali, že to treba brať vážne. Treba si uvedomiť, že sú tu pravidlá, ktoré treba dodržiavať. Dúfam, že si z tohto vezmeme ponaučenie, pretože by sa ATP Tour nemohla vrátiť späť, ak by každý týždeň boli problémy s infikovanými hráčmi,” nezdržal sa komentáru aj britský tenista Andy Murray.

File:Andy Murray (44087043305).jpg - Wikimedia Commons

Samotný Djokovič sa tiež nezdržal komentáru a vyjadril svoje pocity a myšlienky pre deník Blic.

Je mi to veľmi ľúto, všetko sme robili s čistým srdcom. Hneď po príchode do Belehradu som šiel na test, ja aj manželka Jelena sme pozitívni. Naše deti sú, našťastie, negatívne, emotívne podotkol talentovaný tenista.

Soubor:Novak Djokovic (Ser) (38823778745).jpg – Wikipedie

Zdroj: cas.sk|Foto: flickr.com, commons.wikipedia.org