Kto povedal, že činnosti určené pre ženy musia vykonávať iba ženy? Otcovia sa rozhodli, že svoje dcérky odprevadia na hodinu baletu oni a nie ich manželky. A dokonca si s nimi ešte aj zatancovali!

Tieto krásne momenty vznikajú v tanečnom štúdiu Echappe Dance Arts (EDA) vo Philadelphii. Videá sa nakrúcajú počas každoročného podujatia v EDA, kedy sa otcovia pripoja k svojim dcéram na jednu hodinu baletu a jednu hodinu jógy. Tieto hodiny sa nazývajú aj ako BOGA. Názov vznikol spojením baletu a jógy.

https://www.instagram.com/p/B5gV416htzd/

Zakladateľka EDA, Erin Lee, vytvorila túto príležitosť pre oteckov po tom, čo si všimla, aká láska z nich srší a ako veľmi svoje dcérky podporujú v tanci.

,,Vždy hovorím dcére, že musíme žiť naplno a vyskúšať nové veci. Byť tam pre moju dcéru a podporovať ju, to bolo niečo neopísateľné,“ hovorí jeden z oteckov, Julian Myers, ktorý pracuje ako vodič nákladných vozidiel.

https://www.instagram.com/p/B4p16DtBBqK/

Hrdý otecko ďalej spomínal, že tanečnú triedu bral aj ako možnosť spoznať iných otcov. Keď si pozrel videozáznam, uvedomil si, že ten spoločný moment s dcérou bol preňho neskutočne silný a bolo to presne to, čo potreboval.

,,Bolo to dojímavé. V dnešnom svete sa také čosi len tak nevidí.“

Učiteľky tanca priznali, že oteckom spoločný balet s dcérkami naozaj pristane a vôbec nie sú zlí, práve naopak, celkom im to ide. Tanečné štúdio EDA a hodiny BOGA sa stali tak úspešnými, že sa zmenili na mesačnú akciu!

https://www.instagram.com/p/B5gN6PTBQQ0/

Zdroj: goodmorningamerica.com | Video: Instagram.com