Ak si milovníkom hudobných štýlov ako house, trance alebo electro,  prinášame ti tipy na  najlepších interpretov EDM za posledných pár rokov.

10. ZEDD

27 – ročný rodák z Ruska, vlastným menom Anton Zaslavski sa preslávil v roku 2010, kedy sa dostal do top 20 rebríčka  Beatport v kategórii Electro house chart so songom The Anthem. Ďalej vytvoril niekoľko remixov, kde jeho remix songu od Skrillexa zaujal v tomto rebríčku 2. miesto. Doposiaľ vydal dva albumy Clarity (2012) a True Colors (2015), ktoré nesú mená piesní ako Starving, Straight into the fire, I want you to know, Spectrum alebo rovnomenný song Clarity.

 

9. Steve Aoki

Zakladateľ vydavateľstva  Dim Mak Records určite stojí za spomenutie. Táto nahrávacia spoločnosť so sídlom v LA vydáva skladby v štýle punku, indie rocku, hardcore, hip hop a samozrejme EDM. Pod záštitou tejto značky sa vyskytujú také mená ako Deorro, Chocolate Puma alebo Dzeko & Torres. Medzi jeho najznámejšie songy patria napríklad We’re All No One, kde spolupracoval s interpretmi ako NERVO alebo Afrojack, ďalej Livin my love alebo Back to earth, v ktorom mali možnosť si zaspievať aj Fall Out Boy.

 

8. Calvin Harris

Podľa magazínu Forbes  je už štvrtý rok po sebe najlepšie zarábajúci DJ.  Zložil a produkoval piesne pre speváčky Kylie Minogue, Sophie Ellis-Bextor, Cheryl Cole či Rihannu. Jeho debutový album I Created Disco (2007) získal zlatú platňu. Podľa magazínu Glamour sa taktiež stal Mužom roka 2015 a získal mnoho ďalších ocenení vďaka svojej tvorbe. V šoubiznise prestrelil piesňami ako Feel so close, We found love, na ktorom spolupracoval s Rihannou alebo Sweet Nothing. Hitom bol určite song My Way, ale najznámejší je z jeho tvorby Summer, ktorý dosiahol viac ako 900 miliónov vzhliadnutí na youtube.

 

 

 

7. NERVO

Určite nesmieme zabudnúť ani na sesterské duo pozostávajúce z dvojičiek Liv a Mim, ktoré majú vlastnú šou NERVOnation na Sirus Radio a od roku 2011 sa stali súčasťou nahrávacej spoločnosti Virgin Record / EMI Music. Mesiac nato vydali svoj club singel s názvom This Kind of Love. Išlo o hit číslo jeden vo svetových rebríčkoch, hit číslo dva v rebríčku Club charts a hit so 6. miestom v hudobnom rebríčku Pop týždňa. Sestry sa tiež podieľali na zrode hitu When love takes over, ktorý stvoril David Guetta spolu so speváčkou Kelly Rowland. Medzi ich najpočúvanejšie hity patria: You’re Gonna Love Again, Revolution, Hold on alebo  We’re All No One kde spolupracovali s takými slávnymi menami ako Afrojack alebo Steve Aoki.

 

 

6. Julian Jordan

Holandský DJ, častokrát porovnávaný so slávnym Martinom Garrixom  sa pomaly  vďaka svojej tvorbe šplhá na svetové rebríčky elektronickej hudby. Dvadsaťjeden ročný producent mal možnosť s týmto velikánom aj spolupracovať na trackoch ako sú BFAM alebo Welcome.  Keď mal pätnásť rokov, podpísal zmluvu so  Spinnin‘ Records, ktorá mu umožnila publikovať piesne ako napríklad  The Takedown, Lost words, Slenderman alebo Blinded by the light, kde mala speváčka Alice Berg možnosť naspievať vokály. V júli 2016 si založil vlastné vydavateľstvo pod názvom  Goldkid Records, kde zverejnil songy ako A Thousand Miles alebo Midnight Dancers.

 

5. Oliver Heldens

Ďalší Dj, ktorý sa stal slávnym, keď mal pomerne málo rokov je nemecký producent prezývaný HI-LO. Oliver Heldens je len 22 – ročný DJ pochádzajúci z Holandska, ktorý má na konte už niekoľko hitov. Venuje sa najmä hudobnému štýlu future house a častokrát je porovnávaný s najznámejším predstaviteľom – Tiestom. V roku 2013 podpísal zmluvu so Spinnin´ Records, najväčším holandským hudobným vydavateľstvom produkujúcim house a EDM. V roku 2013 vydal song Gecko, ktorý získal prvé miesto v rebríčku  DMC Magazine Buzz Chart. Nepochybne nás však zaujal aj hitmi ako sú Bunnydance, Koala, I don´t wanna go home, Flamingo alebo Can´t stop playing, na ktorom mal možnosť spolupracovať s producentmi ako sú napríklad Dr. Kucho!, Gregor Salto alebo speváčkou Ane Brun.

4. Martin Garrix

Na svete najznámejší DJ velikán, umiestňuje sa na popredných priečkach svetových rebríčkov a ročne vyhráva ceny za svoju produkciu. Každý by sa chcel v takomto mladom veku dostať na jeho miesto. Všetci vieme, že veľkú popularitu získal so singlom Animals, ktorý sa umiestnil na prvom mieste rebríčka  Beatport, vďaka čomu sa Garrix stal najmladším producentom, ktorý dosiahol taký úspech v spomínanom rebríčku. Úspešná pieseň sa tiež dostala do americkej Billboard Hot 100, v ktorej obsadila 21. miesto. Garrixova popularita čoraz viac narastá, spolupracuje so známymi interpretmi a taktiež si v roku 2014 zahral na mainstage na festivale Tomorrowland, kde sa objavuje takmer každý rok. Posledná skladba Scared to be lonely, ktorú nedávno vydal žne obrovské úspechy a je čoraz častejšie hraná rádiami a hudobnými stanicami. V tejto piesni si po Garrixovom boku mala možnosť zaspievať Dua Lipa. Ďalšie famózne songy sú napríklad WIEE, Together, Hold on & believe alebo Bouncybob.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=9DCXkPnU69I

3. Madison Mars

Záhadný chlapík, zahalený pod rúškom tajomstva. Presne takto by som opísala nasledujúceho interpreta, konkrétnejšie Madisona Marsa, o ktorom veľa informácií na internete nejestvuje, avšak dokáže si svoj hudobný talent dostatočne obhájiť. Na scéne je ešte len veľmi krátko, zato však stihol vydať kopec perfektných remixov a vlastných songov, ktoré majú na Youtube viac ako milión vzhliadnutí.  Žánrovo sa jeho produkcia radí do housu, konkrétnejšie možno do future housu, v ktorom určite svojich poslucháčov poteší songami ako Milky Way, Doppler, Ready or not, Theme O, Future is now. Známy je aj jeho remix songu Sama Feldta – Been a while, ktorým sa preslávil. Madison Mars patrí pod nahrávaciu značku Hexagon, ktorú vlastní Don Diablo.

2. Kygo

Výnimočne talentovaný DJ, ktorý  okrem toho, že sa venuje produkcii hudby, hrá aj na klavíri. Tvorba nórskeho producenta sa však trochu líši od tvorby vyššie spomenutých DJ – ov. Kygove piesne sa žánrovo radia do tropical housu, ktorý je typický najmä nižším tempom hudby ako obyčajný house a vyskytujú sa tam rôzne hudobné nástroje, ako sú napríklad flauta, marimba, bongo či klavír. Názov tropical house nám evokuje, že je to takzvaný letný žáner housu a je veľmi obľúbený najmä na letných festivaloch. Tropical house je čoraz viac populárnejší, pretože medzi ďalších interpretov okrem Kyga patria napríklad Jonas Blue, Thastor alebo Kokab. Kygo spolupracoval pri svojich hitoch s rôznymi známymi spevákmi, ako sú napríklad Kodaline (Raging), Julia Michaels (Carry me), Selena Gomez (It Ain’t Me ), Ella Henderson (Here for You) alebo Maty Noyes (Stay). Medzi obľúbené Kygove songy patria aj remixy a tých vytvoril už neúrekom. Zremixoval pieseň od slávneho speváka Eda Sheerana –  I See Fire, nebohého amerického držiteľa Grammy Marvina Gaye – Sexual Healing alebo pieseň od anglickej skupiny The xx, ktorá bola minulý rok nominovaná na hudobnú cenu Brit Award v roku 2011 a 2013.

1.Don Diablo 

Prvá priečka nesmie rozhodne minúť Dona Diabla, ktorý svojou tvorbou predbehol všetkých ostatných. Nielenže robí naozaj kvalitné remixy známych songov, ale jeho piesne sú jednoducho dokonalé a jeho produkcii sa nevyrovná takmer žiadny zo svetových DJ – ov. Žánrovo sa jeho tvorba radí najmä do housu a takmer každá jeho pieseň obsahuje vokály. Pred dvomi rokmi vydal svoj prvý yearmix všetkých svojich songov a vyzerá to tak, že v ich vydávaní bude pokračovať, keďže ho to neminulo ani tento rok. V roku 2014 vytvoril svoje hudobné vydavateľstvo Hexagon, ktoré sa postupne rozrastá a Don Diablo vďaka nemu nachádza nové talenty z oblasti future housu. Prvá pieseň, ktorú nahral v rámci značky Hexagon bol remix skladby od interpreta Alex Adair – Make Me Feel Better. Postupom času sa súčasťou Hexagonu stávalo čoraz viac mladých nadaných DJ – ov, jedným z nich je už vyššie spomínaný Madison Mars, ďalej je to napríklad Sagan, Jonas Aden, Toby Green či Zonderling. Don Diablo týmto spôsobom dáva priestor novým talentom z oblasti future housu, aby sa rozvíjali a robili tak to, čo ich baví. Aj samotný Don Diablo začínal v skoršom veku – mal devätnásť, keď hrával ako DJ v rôznych kluboch, a festivaloch. V roku 2009 sa umiestnil v rebríčku UK Dance Chart na 15. mieste vďaka hitu Hooligans, na ktorom spolupracoval s raperom Example. Ďalšia pieseň Starlight (Could you be mine), na ktorej spolupracoval so speváčkou Matt Nash, sa dostala do rebríčka Beatport Top 5 hit a skončila na 15. mieste. Jeho tvorba sa stala súčasťou počítačových hier, pretože pieseň Origins tvorila v roku 2013 oficiálnu pieseň počítačovej hry Batman: Arkham Origins. V roku 2015 spolupracoval s Tiestom na piesni Chemicals, ktorá sa stala súčasťou rôznych rebríčkov, ako sú napríklad holandský rebríček piesní Top 40, v ktorom si obhájila 8. miesto, belgický rebríček Ultratip, kde skončila na 26. mieste alebo švédska hitparáda Sverigetopplistan, kde sa dostala na 84. miesto. Samotný DJ sa snaží pomáhať chorým, preto sa stal ambasádorom kampane Dance4Life, ktorá bojuje proti HIV a AIDS. Vďaka tomuto projektu vycestoval do Južnej Afriky aby nezištne pomáhal ľuďom postihnutým takýmto vírusom.