Niektorí ľudia zastávajú názor, že pes je niekedy lepší a úprimnejší priateľ ako samotný človek. Sčasti je to aj pravda. Toto priateľské stvorenie nás dokáže počúvať a samozrejme aj ochrániť v akejkoľvek situácií. Existuje aj mnoho mýtov o týchto štvornohých maznáčikoch, o ktorých ste možno ešte ani nepočuli.

Tak ako každý človek má svoj odtlačok prsta, tak je to aj u psa. Nikde na svete by ste nenašli psa s rovnakým odtlačkom ňufáka. Každý ňufák psa je originálny a naozaj jedinečný. Na svete nikdy nenájdete dva rovnaké odtlačky ňufáka.

Zamerané na psí ňufák - mokrý a studený, alebo naopak? - VášChovateľ.sk

Rovnako ako aj ľudia, tak aj psy majú svoj charakteristický chrup zubov. Psy majú dokonca viac zubov ako samotné mačky. Hoci sa vravelo, že je to len bájny mýtus, je to naozaj pravdou. Kým mačka má 30 zubov, psy majú až 42 zubov.

Zuby – vzorce, rast, zhryzy, anomálie, starostlivosť - Zo sveta psíkov

Ďalšou zaujímavosťou o psoch je ich samotné vylučovanie potu. Vedeli ste, že psy vylučujú pot cez vankúšiky na labkách? V horúcich letných dňoch sa odporúča labky svojho maznáčika navlhčiť, čím mu naozaj veľmi pomôžete.

Ako sa správne starať o psie labky | Blog Mall.sk

Majú psy „druhý nos?” To je otázka veľmi jednoznačná. Áno, majú! Druhý nos, nazývaný aj ako vomeronazálny orgán alebo Jacobsonov orgán. Tento orgán umožňuje psom cítiť pachy, ktoré nie sú až také bežné. Hovorí sa, že jeden nos psa je citlivý a tento druhý je super citlivý.

Zoologický slovník

Veľmi vtipným prekvapením je aj to, že psy sú aj veľmi prefíkanými bytosťami. Vedeli ste, že častokrát predstierajú chorobu, len aby si získali väčšiu pozornosť od svojho majiteľa?

Viete, prečo pes v určitých momentoch nakláňa hlavu do strán? - Webnoviny.sk

Psy majú zmysel aj pre úsmev. Čím to je? Ak chcú získať našu náklonnosť, tak sa zvyknú aj usmievať a darovať nám pekný úsmev. Nenechajte sa však pomýliť. Pes sa neusmieva len vtedy, ak je šťastný. Niekedy môže byť úsmev psa aj príznakom nervozity.

Cuidados para que los perros sean más felices y mejore nuestra relación con  ellos - Family DOG

Zdroj: krmiva.sk, magazin.pluska.sk, pesbruno.sk|Foto: familydog.es, blogmall.sk, paf.sk, vaschovatel.sk