Každé ročné obdobie je vyhradené pre určitý šport. Túto sezónu som si nenechala ujsť obľúbené preteky automobilov rôznych značiek. Formula 1 sa vysiela na našich obrazovkách každú nedeľu. Na Veľkej cene Ruska si jeden z pilotov F1 odniesol domov nielen víťazstvo, ale taktiež sa mu ako prvému pretekárovi v histórii podarilo získať nový titul.

Ľudia, ktorí ma poznajú, vedia, že nie som veľký fanúšik športu. Rozhodne nečakám ani ako prvá v rade na kúpu vstupeniek, ale zato nemám problém pozrieť si futbalový či hokejový zápas, no po určitom čase sa neželaná nuda dostaví. Nedávno som sa však pristihla, že F1 ako motoristický šport ma nielenže baví sledovať, ale dokonca netrpezlivo čakám na siedmy deň v týždni, aby som si konečne mohla pozrieť ďalšie preteky.

Verstappen vs. Hamilton

Najviac zo všetkých pretekárov fandím mladému Holanďanovi menom Max Verstappen. Dvadsaťtriročný pilot Formuly 1 je výborný a talentovaný pretekár, ale tohtoročná konkurencia je ozaj silná. Myslím si, že jeho najväčší súper je britský pilot Lewis Hamilton, s ktorým si v bodovacej tabuľke strieda prvé a druhé miesto.

Max Verstappen a Lewis Hamilton

Rekordné víťazstvo po prvýkrát v histórii F1

Lewis Hamilton na nedeľňajšej Veľkej cene Ruska porazil Verstappena a tým pádom má na konte 246,5 bodov, čo znamená, že „Mad Max“ je za ním iba o dva body. Je to veľmi tesné a napívané skóre!

driver standings

Hamilton si získal prvenstvo aj v inej oblasti. Stal sa prvým pretekárom, ktorý dosiahol jubilejné 100. víťazstvo v F1. Sedemnásobný majster sveta je teda prvý pilot v histórii, ktorý má na konte trojciferný počet víťazstiev. Srdečne gratulujeme a prajeme ešte veľa úspechov!

Jasne vidieť, že odhodlanie a tvrdá práca ho priviedli k výrazným úspechom. Hamilton takmer stále ťahal tzv. šnúru víťazstiev. Každou jazdou nám Lewis dokazuje, že do sveta F1 jednoznačne patrí a dokáže sa tak vyrovnať aj ostatným pretekárom ako napríklad Schumacherovi.

jubilejné víťazstvo Hamiltona

Zdroj: ČoJee!? & sport.sk | Foto: formula1.com & cnn.com