22. februára 1970 sa austrálsky tínedžer menom Keith Sapsford vkradol na asfalt na letisku v Sydney a skryl sa v lietadle smerujúcom do Tokia. Bolo to posledné rozhodnutie, ktoré kedy urobil.

Väčšine tínedžerov by sa nepáčilo, keby ich rodičia poslali do katolíckej školy. Len 14-ročný Keith sa po niekoľkých týždňoch v tejto škole rozhodol vziať osud do vlastných rúk a utiecť. Žiaľ, jeho zúfalý plán opustiť Austráliu bol neúmyselne inšpirovaný jeho vlastným otcom. Niekoľko mesiacov pred tragédiou hovoril synovi príbeh o mladom Španielovi, ktorý zomrel po úkryte do podvozku lietadla.

Keith Sapsford, mladý rebel

Keith Sapsford sa narodil v roku 1956 a vyrastal v Randwicku na predmestí Sydney v Novom Južnom Walese. Jeho otec Charles Sapsford pôsobil na univerzite ako lektor strojného a priemyselného inžinierstva. Svojho syna opisoval ako veľmi zvedavé dieťa.

Chlapec bol odmalička veľmi hyperaktívny a jeho rodičia si s ním nevedeli poradiť. Rozhodli sa teda, že syna pošlú do cirkevnej internátnej školy. Mysleli si, že tamojšia výchova pomôže jeho dospievaniu.

Útek chlapca zo školy bol veľmi rýchly. Iba pár týždňov po prílete do Sidney sa rozhodol, že táto škola nie je nič preňho, a utiekol. Utiekol na letisko, kde sa schoval do podvozku lietadla. Sám nevedel kam lietadlo smeruje, no išiel za najväčším dobrodružstvom svojho života.

Zdroj: Reddit.com

Smrť namiesto dobrodružstva

Keďže opatrenia na letiskách neboli v tej dobe také prísne ako dnes, Keithovi sa na pristávaciu plochu podarilo vkĺznuť veľmi jednoducho. Všimol si lietadlo Douglas DC-8, ktoré sa pripravovalo na odlet. Keith neváhal, a schoval sa do podvozku stroja.

Trvalo niekoľko hodín, kým lietadlo odletelo. Sapsford čakal v podvozku. Lietadlo nakoniec vzlietlo. Keď lietadlo znovu otvorilo priestor pre kolesá, aby ich zatiahlo, osud Sapsforda bol spečatený. Z lietadla vypadol. V tom čase bolo lietadlo vo výške cca 200 metrov.

Zdroj: allthatsinteresting.com

„Všetko, čo môj syn chcel, bolo vidieť svet,“ pripomenul neskôr jeho otec Charles Sapsford. „Jeho odhodlanie vidieť, ako žije zvyšok sveta, ho stálo život. “

V prípade, že by Keith z lietadla nevypadol, umrel by tak, či tak. Podľa oborníkov by ho zabili mrazy a nedostatok kyslíka.