Miliónové sídlo v Paríži bolo opustené viac ako 30 rokov. Začiatkom roka 2020 si dom kúpil francúzsky milionár a hneď začal s renováciou. Trvalo len mesiac, kým robotníci natrafili na niečo, o čom by sa im ani nesnívalo. Našli prerezané a zlomené ľudské kosti.

Rekonštrukčné práce na opustenom panskom sídle v Paríži sa neočakávane zastavili, keď pracovníci objavili mŕtvolu, ktorá sa rozkladala v suteréne už 30 rokov. Nález odštartoval vyšetrovanie vraždy.

Pohrebisko za 41 miliónov dolárov

Kontrast medzi týmto hrôzostrašným objavom a potenciálnym miestom činu, na ktorom sa našiel, je v histórii kaštieľa silnejší. Aj keď to bolo tri desaťročia opustené, je to pár minút od Invalidovne, domu premiéra a susedí s bývalým domom návrhára Yvesa Saint Laurenta.

Hoci bol kaštieľ celý zarastený brečtanom, v januári sa predal za 41 miliónov dolárov. Holandská spoločnosť zožala takmer šesťnásobok vyvolávacej ceny na aukcii, ktorá netrvala dlhšie ako 15 minút.

Parížania, policajti a noví majitelia sa teda musia vysporiadať s faktom, že kosti sú súčasťou domu.

Zdroj: Allthatsinteresting.com

Bývalý riaditeľ francúzskej investičnej spoločnosti Wendel je teraz šéfom vlastnej priemyselnej holdingovej skupiny a takmer okamžite začal pracovať na reštauráciách svojej novej investície. V súlade s prísnymi pokynmi na zachovanie si najal pracovníkov na renováciu kaštieľa už vo februári.

Vtedy mŕtvolu objavili robotníci, ktorých zamestnal na prieskum miesta. Nielen, že sa rozkladala tri desaťročia, ale veľa kostí bolo zlomených alebo obsahovalo rezy nožom. Šokujúci nález sa preto teraz zmenil na oficiálne vyšetrovanie vraždy

Pracovníci našli muža pod hromadou dosiek a sutín v jednom z mnohých suterénov rozsiahleho panského majetku. Našťastie pre úrady, zosnulý mal pri sebe doklady o jeho osobe, ktoré im umožňovali identifikovať tohto muža ako Jean-Pierre Renaud.

Zdroj: allthatsinteresting.com

„Bol to niekto bez trvalého bydliska a mal problém s pitím,“ tvrdil jeden policajný zdroj. „Vedeli by sme si predstaviť bitku s niekým iným žijúcim na pozemku…Nie je však jasné, či zomrel v kaštieli, alebo ho tam priviedli, a možno sa nikdy nedozvieme, kto bol za to zodpovedný.“

Polícia pracuje aj s teóriou, že vrah je už dávno mŕtvy.