Čas letí naozaj neúprosne. Ešte pred pár mesiacmi bolo krásne, teplo a slnečné lúče nás hladili po tvári.

Aj napriek nepriaznivej situácií, ktorá sa týka zákerného vírusu, ľudia absolvovali aj rôzne dovolenky, ktoré si naplno užívali. Tento čas však pomaly odchádza a nás čaká obdobie plné chorôb, zimy a mrazu. Prečo predstavuje pomaly-prichádzajúca zima pre nás nebezpečenstvo?

Vírusy chrípky často menia vlastnosti: Pri týchto príznakoch spozornite |  Vyšetrenie.sk

Myslím si, že to netreba ani nejako špecificky zdôrazňovať. Som presvedčená o tom, že práve v tomto chladnom období k nám zavíta mnoho chrípok a imunitných oslabení. Práve preto by sme nemali zabúdať ani na prevenciu, ktorá je podľa môjho skromného názoru nevyhnutná.

Chrípka nie je prechladnutie – Biocitia a zdravie je bližšie

Už pár mesiacov sa snažím pravidelne užívať vitamíny na imunitu. Informovala som sa aj u jednej známej lekárky, ktorá je vo svojom odbore špička a tá mi moje rozhodnutie naplno schválila. Sama poznamenala, že ľudia, ktorí sú posilnení vitamínmi, konkrétne vitamínom C a D, majú menšiu pravdepodobnosť ochorenia.

Juvamine Vitamin C Vitamin D Calcium 30 Effervescent Tablets

Samozrejme, že len obyčajné užívanie vitamínov nestačí. Nosenie rúška, pravidelné umývanie rúk a zdravé stravovanie je tiež veľmi dôležité. Horúci nápoj v podobe ovocného čaju alebo bylinný odvar taktiež nie je na škodu. Snažím sa naozaj z celých síl dodržiavať všetko, aby som chrípkam a prípadnému vírusu predišla.

Vyrobte si bylinné léky. Kdy se hodí nálev a kdy odvar - | Prostřeno.cz

Nemôžem Vám zaručiť, že vitamíny Vás musia ochrániť, no ich prospešnosť je viac než známa a ich užívanie je naozaj účinné. Budú mať na Vás len ten najlepší vplyv. Skúste! Za pokus nič nedáte! Prevencia je prevencia!

Preventívne prehliadky: Nepodceňujme ich význam - Zdravie a prevencia -  Zdravie - Pravda.sk

Zdroj: ČoJee.sk|Foto: zdravie.pravda.sk