Je leto, sú prázdniny, nočný život láka nejedného mladého človeka. Kvôli zlej situácii vo svete, čo má za následok pandémia koronavírusu, sa mnoho dovoleniek v zahraničí zrušilo. Ľudia sa už pomaly zmierili s tým, že si tento rok nezaplávajú v mori, avšak niektorí sa stále búria voči hromadným podujatiam a koncertom, ktoré boli taktiež zrušené. Veľká Británia sa ale vynašla!

Nový štýl koncertovania!

Spojené kráľovstvo prichádza s koncertmi, ktoré sú špeciálne navrhnuté tak, aby sa na nich mohli zúčastniť stovky ľudí a zároveň medzi sebou dodržovali dostatočnú vzdialenosť. Ako je to možné?

Virgin Money Unity Arena bola postavená v parku Gosforth v Newcastle upon Tyne. Ide o priestrannú zelenú zónu, kde nájdete golfové ihriská, záhradu, futbalové centrum a teraz už aj spomínaný spoločenský priestor pre organizovanie koncertov. Táto zóna má vyše 45 000 metrov štvorcových. Maximálny počet osôb na koncertoch je 2500.

Každý individuálny priestor je vybavený stoličkami a k dispozícii je dokonca aj systém objednávania jedál či nápojov. Buď si vašu objednávku vyzdvihnete v stánku alebo si ju necháte priniesť až k miestu, kde sedíte. Aby sa vyhlo chaosu, vaše miesto je očíslované.

Užívať si koncert a ešte sa k tomu cítiť komfortne? To je splnený sen! Treba ešte podotknúť, že takýto štýl koncertu je zatiaľ jediný svojho druhu. A ktovie, možno sa tým inšpirujú aj ostatné krajiny.

Zdroj: zaujimavysvet.webnoviny.sk | Foto: boredpanda.com