Tréner anglického futbalového klubu Manchester United Jose Mourinho ostro kritizoval kvalitu trávnika pred štvrtkovým úvodným osemfinálovým stretnutím Európskej ligy UEFA na ihrisku ruského FC Rostov.

Portugalský kormidelník uviedol, že trávnik je v rovnakom stave, na akom odmietli jeho zverenci v Číne odohrať počas minulého leta prípravné stretnutie s Manchestrom City. „Viem, že musíme, ale je ťažké uveriť, že budeme hrať na takomto trávniku, ak ho tak vôbec môžeme nazvať,“ povedal Mourinho.
Tréner „červených diablov“ sa zároveň vyjadril, že pre nekvalitu trávnika asi nebude riskovať nasadenie útočníka Henricha Mchitarjana, ktorý sa do hry vracia po zranení. „Neviem, či bude Mchitarjan hrať. Neviem, akú zostavu nasadím. Musím veľmi premýšľať, pretože som očakával lepší trávnik,“ citovala Mourinha oficiálna klubová stránka.
Portugalčan prezradil, že do súboja s Rostovom nastúpi Zlatan Ibrahimovič. Švédsky kanonier dostal v anglickej lige trojzápasový dištanc za incident s Tyroneom Mingsom v sobotňajšom ligovom dueli proti Bournemouthu. Informovala agentúra DPA.

Zdroj : TASR