Ľudia sú schopní naozaj všetkého! Muž mal namiesto rúška okolo tváre omotaného plaza!

Rúška sa stali súčasťou našich životov. Keď už v obchodoch boli vypredané, ľudia ihneď siahli po šijacích strojoch. Mnohí nezištne šili rúška pre členov rodiny, ale niektorí aj pre známych a kolegov v robote. Našli sa aj ľudia, ktorí si vyrobili rúška po svojom (z plastovej fľaše, podprsenky).

Znie to naozaj neuveriteľne, ale pred niekoľkými mesiacmi sa predovšetkým na letiskách nachádzali ľudia s plastovou fľašou na hlave, ale aj s podprsenkou na tvári. Fotografie, ktoré sa šírili internetom boli také zvláštne, že bolo náročné povedať, či sú reálne, alebo si niekto robí len srandu.

V hromadnej doprave, v anglickom meste Salford, mal starší muž naozaj netradičné prekrytie úst. Okolo tváre mal omotaného hada. Ľudia, ktorí cestovali spoločne s ním, nemohli uveriť vlastným očiam.

„Najprv som si myslel, že má na sebe skutočne vtipné rúško, potom ho nechal plaziť sa po zábradlí,“ povedal jeden cestujúci a dodal, že pozorovať pána bolo naozaj srandovné.

Samozrejme, že takýto živočích, nemôže slúžiť ako náhrada za rúško počas cesty autobusom.

Na sociálnych sieťach a v médiách sa objavili snímky muža so škrtičom omotaným okolo úst a krku. Krátko na to sa tlačová hovorkyňa dopravného podniku v Manchestri vyjadrila: „Očakávame od všetkých cestujúcich, že budú dodržiavať vládne pravidlá a budú si v hromadnej doprave vhodným spôsobom zakrývať ústa a nos.“

Hovorkyňa ešte dodáva, že cestujúci si zdravotnícke rúška nemusia kupovať. Používať môžu podomácky vyrobené šatky, rúška alebo iné textílie.

Veríme, že tento pán so škrtičom si nabudúce radšej vezme nejakú šatku.

Zdroj: manchestereveningnews.co.uk, evropa2.cz, dromedar.zoznam.sk|Foto: Facebook.com, Twitter.com|Video: YouTube.com