Niektorí ľudia využívajú svoje pivnice na skladovanie úrody, ovocia či zeleniny, iní si zas v podzemnom priestore schovávajú domáce zaváraniny alebo aj fľaše vína. Tajomná pivnica nemeckého dôchodcu je však určená pre veci oveľa väčších rozmerov.

Prípad 84-ročného nemeckého dôchodcu nemožno prehliadnuť. V suteréne svojho domu totiž schovával tank z čias druhej svetovej vojny. To však rozhodne nie je všetko. Našlo sa tu dokonca protilietadlové delo, torpédo a tiež ďalšie zbrane.

Tank typu Panther spolu s ostatnými vecami sa nachádzal v dome v nemeckom meste Heikendorf. Armáda si ich prišla vyzdvihnúť ešte v roku 2015. V súčasnosti sa vyjednáva o treste, za ktorý musí dôchodca niesť plnú zodpovednosť. Reč je o podmienečnom treste a pokute vo výške 500 tisíc eur.

Ako tvrdí obhajca dôchodcu, záujem o tank už prejavilo jedno múzeum z USA. Dôchodcu taktiež kontaktovalo aj niekoľko nemeckých zberateľov v súvislosti s ďalšími predmetmi, ako sú útočné pušky a pištole.

Na včerajšom pojednávaní v meste Kiel sa zisťoval fakt, či mužova vojenská zbierka porušovala nemecký zákon o kontrole vojnových zbraní. Obhajoba tvrdí, že množstvo zo zbraní skladovaných dôchodcom už nebolo funkčných a tank bol zakúpený ako vrak. Prokuratúra zas tvrdí opak. Hovorí, že niektoré zbrane i muníciu bolo stále možné použiť.

Súd na základe poskytnutých informácií zvažuje udelenie nižšej pokuty, a to do výšky 50 tisíc eur. Ďalšie pojednávanie prebehne v stredu a konečné rozhodnutie súdu sa očakáva na budúci mesiac.

Zdroj: pravda.sk & sme.sk | Video: YouTube