Posledné dni sa nesú v duchu očkovania proti COVID-19 snáď v každej krajine, výnimkou nie je ani Kalifornia. Jedna z najnavštevovanejších atrakcií na svete sa zmenila na vakcinačné centrum.

Zábavný park Disneyland už dodnes navštívilo vyše 515 miliónov ľudí. V súčasnosti sem však prichádzajú za úplne iným účelom. Disneyland sa za krátky čas zmenil na prvé veľké vakcinačné centrum v USA.

Obľúbená atrakcia pre deti je zatvorená od marca 2020, ale tento týždeň znova otvorila svoje brány a parkoviská boli opäť preplnené. Miestni obyvatelia, starší ako 75 rokov, čakali v rade na vakcínu. Zdravotníci tu zaočkujú až 7000 ľudí denne.

Od začiatku pandémie sa koronavírusom nakazilo už nespočetné množstvo ľudí po celom svete. Do boja proti zákernému vírusu sa okrem zábavného parku zapojili aj iné rezorty. Kým medzinárodné letisko v San Franciscu slúži na rýchle testovanie, luxusné hotely sa rozhodli poskytnúť ubytovanie vyčerpaným lekárom a zdravotným sestrám.

Musíme uznať, že koronavírus doslova zrazil cestovný ruch na kolená. Veríme, že sa celá táto situácia čím skôr upokojí a pevne dúfame, že vakcinácia bude účinnou zbraňou proti COVID-19.

Zdroj: nytimes.com | Foto: latimes.com & disneyparks.disney.go.com