O tom, že Netflix plánuje filmovo spracovať príbehy z fantasy sveta Narnie sa vedelo už dlhšie, konkrétne od roku 2018. Avšak meno režisérky, ktorá si túto úlohu má údajne vziať na starosť, je horúcou novinkou!

Greta Gerwig je jedno z najviac spomínaných mien tohto roka! Režisérka je v súčasnosti spájaná najmä s filmovým spracovaním filmu Barbie, ktorý je témou tohto leta. Barbie Vychádza už 21. júla a predvedú sa v ňom hviezdy Margot Robbie, Ryan Gosling či Dua Lipa. Čo je však väčším lákadlom tohto filmu je jeho kontroverznosť. Má totiž ísť o sarkastickú a divokú snímku, v ktorej sa režisérka nedržala na uzde. Avšak tento film nie je jediným veľkým dielom, ktorým sa môže Greta Gerwig pýšiť. Má na konte aj veľmi úspešné filmy ako Lady Bird či Malé ženy. Práve preto vyvolala informácia o tom, že má pre Netflix režírovať až dva nové filmy Narnie celkom rozruch.

Zatiaľ nie je zrejmé, o aké príbehy pôjde

Netflix údajne plánuje spracovať viacero filmov a seriálov vychádzajúcich z Narnie, preto zatiaľ nie je zrejmé, ktorej časti z komplexných a rozsiahlych príbehov sa budú nové filmy venovať. Existuje až sedem kníh britského spisovateľa C. S. Lewisa, z ktorých možno vybrať v podstate akýkoľvek príbeh na spracovanie. Fanúšikovia tak musia ešte s trpezlivosťou počkať na ďalšie informácie, ktoré sa azda čoskoro objavia.

Zatiaľ však môžu vyplniť čakanie filmovým maratónom už existujúcich Letopisov Narnie, ktoré sú celkovo tri. Prvý film Lev, čarodejnica a šatník vyšiel koncom roku 2005. O tri roky neskôr vyšla druhá časť, konkrétne Princ Kaspian, v ktorom si zahral svoju prelomovú rolu britský herec Ben Barnes. Posledným je film Dobrodružstvá lode Ranný pútnik, ktorý vyšiel v roku 2010. Príbehy Narnie sa tak vrátia po viac ako desiatich rokoch!

Mohlo by vás zaujať!?

Zdroj: netflixlife.com, vulture.com, IMDb.com / Foto: youtube.com/_disneyfan