Každá láska musela niekde začať. A každá z nich má za sebou istý príbeh. Tento článok je venovaný láske minulého storočia. Ide o vskutku krásny a jedinečný príbeh mladej Shirley a námorníka Jacka. 🙂

V jeden deň v roku 1957 sa dievčina menom Shirley Kerrigan rozhodla odpovedať na inzerát v novinách, v ktorom si námorník Jack hľadal priateľa na dopisovanie. Dostal mnoho listov, ale zaujal ho najmä ten od Shirley, ktorá v tom čase mala iba 15 rokov!

,,Ten námorník dostal plné vreco listov. Bol tam jeden zo Sheffieldu, ten odo mňa, povedali mu, že ten si môže nechať,“ opisuje Shirley.

Ako sa potom zistilo, 19-ročný Jack Godley býval tiež v Sheffielde a dokonca iba päť minút od Shirley! To musel byť osud! Po prvom vymenenom liste nasledovali ďalšie a ďalšie. Medzitým ubehol jeden celý rok!

Keď sa Jack dostal na priepustku domov, dohodli si stretnutie. Zamilovali sa skrze listov, ale keď sa stretli osobne, ich vzťah sa ešte viac prehĺbil. Keď dostal druhýkrát priepustku, vrátil sa domov už aj so snubným prsteňom a požiadal Shirley o ruku.

Kvôli Jackovej službe v námorníctve museli trikrát presunúť svadbu, no nakoniec sa vzali dňa 30. apríla 1960 v kostole v Ecclesfielde.

,,Sme rozdielni, Shirley a ja. Protiklady sa priťahujú. Preto nám to spolu vydržalo. A ešte pre to, že robím to, čo mi povie,“ povedal Jack.

Dnes už majú 78-ročná Shirley s 82-ročným Jackom päť detí, desať vnúčat a štyri pravnúčatá! Dokonca nedávno oslávili 60. výročie ich sobáša. Gratulujeme! 🙂 Títo dvaja sa jednoducho našli a patria k sebe, o tom niet pochýb! A je vidieť, že sú spolu veľmi šťastní, o čom svedčia aj fotografie! 🙂

Zdroj: cas.sk | Foto: northfoto.com