Byť šťastný, spokojný a milovaný je asi to najkrajšie, čo môžete vo vzťahu prežívať. Veľmi často sa v súčasnosti stretávam s tým, čo je to ideálny vzťah. Vysvetlenie však nie je vôbec jednoduché.

Ako by mal vyzerať ideálny vzťah?

Mnoho zamilovaných párov si myslí, že majú dokonalý vzťah, avšak opak môže byť často pravdou. Základom každého vzťahu je okrem lásky úprimná komunikácia, v ktorej si bez najmenších výhrad poviete zoči-voči všetko, čo máte na srdci. V žiadnom trvalom vzťahu by nemali byť tajomstvá, ktoré by mohli Váš vzťah nejakým spôsobom narušiť. Musíte byť k sebe skutočne úprimní.

7 zásad dobrého vzťahu

Kompromis je v otázke vzťahu taktiež kľúčovým prvkom, bez ktorého vzťah nemožno rozvíjať ďalej. Ak máte pocit, že okolo domácnosti sa točíte iba Vy je na čase, aby ste to radikálne zmenili. Vezmime si len samotné vysávanie. Každodenné činnosť, na ktorej sa treba určite s partnerom dohodnúť. V mojom vzťahu takýto problém s priateľom naozaj nemám. Hoci sa väčšinou domácim prácam venujem ja, ani moja druhá polovička sa nenudí. Vždy, keď ho slušne poprosím o to, aby povysával v istý deň za mňa, nemáme ani ten najmenší problém. Ak potrebuje pomôcť s niečím, čo sa týka univerzity, vždy som tu pre neho zasa ja. Všetko treba obmieňať, rozprávať sa a pristúpiť na kompromis.

Kedy má zmysel skúsiť to vo vzťahu ešte raz? | eduworld.sk

Keď s partnerom plánujete spoločnú budúcnosť, určite by ste mali časť svojich rozhovorov venovať aj jej. My to tak s priateľom jednoznačne máme. Neprejde ani deň, kedy by sme túto tému nespomenuli. Budúcnosť určite nepatrí medzi témy, ktoré stačí riešiť zo dňa na deň. Všetko čo sa týka budúceho spoločného bývania, hospodárenia s financiami či detí treba riešiť spoločnými silami čo najskôr. Neskôr Vás totiž nič neprekvapí.

Kedy má cenu zachraňovať vzťah? - Magazín len pre ženy

Ako som už poznamenala v riadkoch vyššie. Vzťah nie je len o láske či šťastí. Hoci je láska nesmierne dôležitá, na isté veci sa musíte pozerať aj s chladnou hlavou dospelého človeka. Ako to máte vo vzťahu Vy?

Rutina ničí vzťah, podniknite so svojim partnerom niečo iné! | Spoznajme sa

Zdroj: ČoJee!?|Foto: lenprezeny.sk