Prečo, zo všetkého možného ovocia, práve malina musí byť symbolom toho najhoršieho, čo sa ,,ukuchtilo“ vo filmovom priemysle? To je dosť filozofická otázka, ktorej riešením sa ale tento článok zaoberať nebude. Nie, teraz sa budeme zaoberať, ktoré počiny a za čo si ju tento rok odniesli.

Najviac nominácií získal muzikál Cats. To asi nikoho neprekvapí, keďže už prvý trailer naznačoval, že toto kvalitný počin proste nebude. Potom to vyšlo a skoro každá recenzia na tento muzikál nešetrila negatívami. Z celkových deviatich nominácií Cats vyhralo šesť zlatých malín. Druhým filmom, ktorému sa podarilo vyhrať vo viacerých kategóriach, bol Rambo: Last Blood. Ten si ale odniesol len dve výhry.

Samozrejme Zlaté maliny nejde brať tak úplne vážne. Napríklad, čo to má byť za kategóriu, že Najbezohľadnejšie ignorovanie ľudského života a verejného majetku? O tých ,,kombách“ ani nehovorím. A medzi kandidátkami na najhoršie herečky máme Tylera Perryho, ktorý, ak dobre viem, je chlap (a Google mi moje podozrenie potvrdil). Len pre sumárum, prikladám ,,home-made“ tabuľku s celkovými nomináciami a žlto zvýraznenými výhercami.

Poznámka: Tyler Perry hral vo filme A Madea Family Funeral viac úloh, preto je v niektorých kategóriach aj viackrát

Samozrejme, každý má právo na vykúpenie sa a aj na to má Zlatá malina svoju kategóriu:

Tak, teraz len prežiť koronu, aby sme sa aj o rok pozreli na to, kto a čo sa usídli v týchto tabuľkách.