Meno Yuzuru Hanyu je známe každému človeku, ktorý sa aspoň čiastočne zaujíma o krasokorčuľovanie. Tentokrát opäť prepisuje dejiny športu a svojim fanúšikom pripravil dar v podobe legendárnej ľadovej šou.

V čom je však táto šou taká výnimočná? Ide totiž o takzvanú one man show, čo znamená, že sa celá sústredí okolo spomínaného atléta. Yuzuru Hanyu si teda neprizval žiadnych športových hostí a stavil tak na lojálnosť fanúšikov a popularitu svojho mena. Samozrejme tak neurobil z naivity, keďže sa všetky lístky vypredali v rekordnom čase, pričom sa ani nedostalo na každého. Okrem toho sa vypredali aj lístky na premietanie v kinách po celom Japonsku a obrovské množstvo lístkov na celosvetové vysielanie. Nemenej dôležitou skutočnosťou je, že produkcia tejto šou bola pod palcom samotného krasokorčuliara.

Popularita tohto úspešného krasokorčuliara nie je žiadnym tajomstvom. Počas svojej súťažnej kariéry vyhral v podstate všetko, čo môže takýto športovec získať, a to vrátane dvojnásobného olympijského zlata. Svojím inšpiratívnym príbehom si za roky svojej kariéry získal milióny fanúšikov po celom svete. Len máloktorý krasokorčuliar či športovec sa môže k jeho popularite prirovnávať. Práve to mu umožnilo po konci svojej súťažnej kariéry s takým extrémnym úspechom prejsť na kariéru profesionálneho atléta. V rámci tej predstavuje svetu jeden historický moment za druhým.

Hanyu oznámil koniec súťažnej kariéry 19. júla 2022, pričom zdôraznil, že s krasokorčuľovaním zďaleka nekončí! O niekoľko mesiacov na to prišiel so svojou prvou ľadovou šou s názvom Prologue, ktorá zaznamenala obrovský úspech. Na poslednej zástavke tohto mini ľadového turné sa podelil s fanúšikmi o skvelú správu. Sľúbil im totiž novú a ešte väčšiu šou, tentokrát s názvom Gift – Ice Story 2023. 

Dar pre fanúšikov

Gift sa uskutočnil 26. februára na známom štadióne Tokyo Dome, ktorého kapacita môže dosahovať až 57 000 miest. Ide o legendárny štadión známy tým, že okrem športových zápasov hostí skutočne len tie najväčšie mená umeleckého sveta. Plán zorganizovať v nej sólo šou s jediným atlétom sa tak mohol spočiatku zdať extrémne odvážny. Hanyu však opäť dokázal, že posúvanie hraníc športu mu nerobí žiaden problém.

Ako sa od športovca tejto úrovne očakáva, predviedol excelentný výkon. Hanyu sám odkorčuľoval takmer trojhodinovú šou, pričom pauzu si dopriaval len počas premietania prepracovaných projekcií. Napriek fyzicky extrémne náročnému výkonu tomuto krasokorčuliarovi takmer nezmizol úsmev z tváre. Niet sa čomu čudovať, keď ho povzbudzovali desaťtisíce fanúšikov na celom svete. Za odmenu si pre nich tento 28-ročný športovec pripravil aj niekoľko nových programov a kostýmov. Nešetril ani veľmi dojímavými slovami vďaky a nádeje, že ich spoločná cesta bude naďalej pokračovať.

Po tomto mimoriadnom úspechu si však Yuzuru Hanyu neoddýchne. V marci ho totiž čaká ďalšia ľadová šou s názvom Notte Stellata. Zdá sa teda, že tento krasokorčuliar skutočne rad ostáva aktívny. Fanúšikovia preto dúfajú, že čoskoro ohlási aj svetové turné a umožní tak celému svetu vidieť ho naživo prepisovať dejiny.

Môže ťa zaujať!?

Zdroj: gift-official.jp, olympics.com / Foto: youtube.com/@Olympics