V dnešnej dobe je dovoloné už takmer všetko. Veci, ktoré boli dávnejšie považované za tabu, sú súčasťou pomaly každého jedného rozhovoru. Niektorí však zachádzajú až za hranice morálnych noriem!

Uvažujete niekedy nad tým, čo robíte? Elena Iwanickaya si za svoj nerozvážny čin vyslúžila poriadnu vlnu kritiky. Ľudí pobúrila jednoduchá fotografia jej mačky.

Majiteľka zdieľala na internet fotografiu, ktorá vyvolala rozruch. Jej bezsrstá mačka Yasha má na hrudi vytetovaného staroegyptského boha Anubisa. Áno, čítate dobre. Mačka má tetovanie! Zaujímavosťou ale je, že samotná majiteľka nemá žiadne tetovanie.

Elena sa snažila upokojiť ostatných ľudí. Tvrdí, že jej nič netušiacej mačke bola pred zákrokom podaná anestéza a po celý čas bol prítomný veterinár. To však neospravedlňuje jej čin. Ľudia jej posielajú negatívne komentáre. Viacerí sa zhodli, že ide o týranie zvierat.

,,Svoje roztomilé zvieratko nemusíte mučiť! Narodilo sa dokonalé,“ napísal jeden z odporcov.

Medzi komentármi sa našla aj malá skupinka ľudí, ktorí sú toho názoru, že to vyzerá celkom cool. Jeden človek toto nevinné zviera zas ľutoval natoľko, že napísal do neziskovej organizácie PETA (People for the Ethical Treatment of Animals). Nakoniec sa zapojila aj polícia, ktorá prípad preverila a tvrdí, že zviera nebolo mučené, a tak trestné stíhanie nie je potrebné.

,,Yashy nikdy nebolo ublížené, žije luxusným životom. Má sa lepšie ako mnohí z vás. Možno je to pre vás peklo, no pre ňu určite nie. S mačkou sa zaobchádza iba s láskou a starostlivosťou,“ obhájila sa na záver Elena.

Zdroj: webnoviny.sk & unilad.co.uk | Foto: Instagram.com