V minulosti sa ľudia obliekali do nohavíc, bez ohľadu na pohlavie. Neskôr sa pre ženy začali vyrábať sukne a šaty. V súčasnosti však žijeme v takej dobe, v ktorej sa už pomaly aj oblečenie prispôsobuje pravidlám spoločenstva. Niektorí sa rozhodli vziať spravodlivosť do vlastných rúk a búrajú stereotypy deň čo deň.

Oblečenie nemá pohlavie! Tak sa vyjadril 26-ročný chalan Connor Keaney, ktorý pochádza z Veľkej Británie. Väčšina z nás tvrdí, že nie nadarmo sa oblečenie v obchodoch rozdeľuje do viacerých kategórií. Detské, ženské a mužské oddelenie. Nebolo by predsa len jednoduchšie, keby si každý mohol kúpiť to, čo sa mu zapáči, či už to je určené pre ženy alebo pre mužov?

Oblečenie - šaty

Oblečenie je len materiál

Oblečenie je iba spracovaný materiál. Môže ho nosiť ktokoľvek. Rôzne farby, tvary a veľkosti, výber je len na vás. Connor má iba jeden cieľ v živote. Aký? Túži sa zbaviť rodových stereotypov, hlavne čo sa týka oblečenia.

Oblečenie

Inšpiroval ho známy spevák

Mama je jeho vzorom a jej extravagantný štýl môže za to, kam sa dnes dostal. Údajne ho ale inšpiroval bývalý člen skupiny One Direction, Harry Styles, ktorý tento spôsob obliekania taktiež propaguje a nemá problém nosiť sukne ani nohavice. Harry sa totiž nechal vyfotiť v dlhých šatách pre módny časopis Vogue.

Vedeli ste, že aj iné celebrity, na ktorých by ste to ani nepovedali, boli vyfotení v sukniach či šatách? Napríklad Vin Diesel, Jared Leto, Gerard Butler, Kanye West, Jaden Smith, Billy Porter a ďalší.

Oblečenie - inšpirácia

Neostáva iba pri oblečení

Okrem šiat a sukní si veľmi rád dáva doplnky a snaží sa zdokonaľovať aj v líčení. Obľubuje výrazné tiene a flitre. Ako ste si mohli všimnúť, Connor veľmi rád experimentuje so svojím vzhľadom a nezaujímajú ho názory väčšiny. Pevne verí, že týmto inšpiruje aj ostatných ľudí a dúfa, že pomôže aj komunite LGBTQ.

Zdroj: boredpanda.com | Foto: Instagram.com