Rozprávky nie sú určené iba pre deti! Filmové štúdiá, ktoré produkujú animované filmy, nemyslia len na detských divákov, ale aj na tých starších. To je dôvodom, prečo animované filmy milujú ľudia všetkých vekových kategórií. Predstavujeme vám našu TOP 10-ku.

1. Doba ľadová

Táto filmová séria patrí k mojim najobľúbenejším. Príbeh je viac-menej určený pre deti, ale skvelý humor a vtipné situácie pobavia skôr dospelých. Divákom sa očividne praveké zvieratá zapáčili natoľko, že sa producenti rozhodli natočiť aj pokračovanie. Séria zahŕňa doposiaľ päť vydaných filmov, čo je veľký úspech.

2. Madagaskar

Lev, zebra, hroch a žirafa – veľmi nezvyčajná štvorica kamarátov. Ľudí však lákajú zaujímavé veci, možno aj preto je táto rozprávka tak populárna. Divoké zvieratá žijú v ZOO v New Yorku a jedno z nich si najviac zo všetkého praje voľnosť. Alex, Marty, Gloria a Melman sú úplne odlišní, a predsa sa majú radi. Ľudia by si z nich mali brať príklad. Neviem, ako vy, ale Madagaskar ma nikdy neomrzí.

3. Shrek

Pokiaľ by sme mali vybrať jeden z najlepších príkladov filmu, z ktorého si každá veková skupina vezme to svoje, bol by to práve Shrek. Rozprávka o zelenom zlobrovi má originálnu zápletku a v hĺbke príbehu sa schováva aj ponaučenie. Shrek je ukážkovým dielom, ktoré nikdy nevymrie a určite bude spestrovať detsvo aj nasledujúcej generácii.

4. Hľadá sa Nemo

Príbeh o stratenom synčekovi vám isto netreba opisovať. Spracovanie podmorského života je veľmi náročné a musím povedať, že producenti to zvládli na výbornú. Veď sa len pozrite na tie farby a každučký detail. V tomto animovanom filme je jasne vidieť, že rodičia sú schopní pre svoje deti spraviť čokoľvek! Otec malého Nema preplával celý oceán, len aby ho našiel. Jednoducho dojímavé!

5. Toy Story

Toy Story je neodmysliteľnou súčasťou môjho detstva. Ako malá som snívala, že raz aj moje hračky ožijú. Od tej doby som videla rôzne horory, medzi nimi napríklad Annabelle, a tak teraz v kútiku duše dúfam, že sa to nikdy nestane. Každopádne táto rozprávka ostane navždy v mojom srdci a spolu s ňou aj veta „Do nekonečna a ešte ďalej“.

6. Ratatouille

Nádherný animovaný film, ktorý sa odohráva v Paríži. Hlavnou postavou je potkan Remy, ktorý chce zmeniť svoj osud a nebyť len hlodavcom. Túži sa stať kuchárom v skutočnej reštaurácii pre ľudí. Ratatouille je pekným príkladom toho, že nikdy sa netreba vzdať svojich snov.

7. Hore

Jeden z najčudnejších animovaných filmov, aké som kedy videla. Možno už len tým, že sa dom vznášal v oblakoch, a to iba za pomoci balónov. No musím uznať, že rozprávka Hore má niečo do seba, inak by som ju do tohto rebríčka nedala. Je plná emócií, dobrodružstiev, humoru a nečakaných príhod.

8. Autá

Pútavý príbeh, farebné autá, dobre prepracované zábery. Takto by som mohla charakterizovať tento animovaný film. Žijúce a rozprávajúce autá očarili celý svet divákov! Automobilové preteky sa zapáčili nielen chlapcom, ale aj dievčatám. Bleskový McQueen bude navždy mojou srdcovkou!

9. Aladin

Aladin je jeden z dôvodov, prečo stále milujem rozprávky, a tým budem „navždy dieťa“. Na tejto obľúbenej klasike som vyrastala a videla som ju nespočetne veľakrát. Veď koho by už nezaujal románik medzi chudobným chlapcom a bohatou princeznou a ako čerešničkou na torte mocný džin?

10. Kung-fu panda

Panda menom Po je veľkým fanúšikom kung-fu. Pracuje v rodinnom bistre s rezancami, ale takýto život ho nebaví. Keď ho nečakane vyberú za legendárneho Dračieho bojovníka, jeho sny sa stanú skutočnosťou a vstúpi do sveta kung-fu spolu so svojimi idolmi. A ako to celé skončí? Tučná a lenivá panda bude minulosťou, stane sa z neho hrdina!

Zdroj: ČoJee!? | Foto: pixabay.com