Karanténa, zákerný vírus, nosenie rúšok, strach a obavy. To priniesla súčasná situácia vo svete. Ľudia sa stále viac a viac pýtajú, kedy sa konečne nastálo zbavíme otravných rúšok či samotných respirátorov. Odpoveď je viac než len jednoznačná. Známy virológ vyšiel s pravdou von.

Belgicko- britský odborník virológie Peter Piot prichádza s jasným tvrdením. Podľa jeho slov sa nosenia rúšok tak ľahko nezbavíme. Hoci je niekedy lepšie obdobie a situácia stabilizovaná, súčasnosť je momentálne veľmi vážna. Rúška a respirátory nás budú sprevádzať ešte veľmi dlhú dobu. Piot sa vyjadril, že ochranu tváre v podobe prostriedkov ako sú rúška či respirátory budeme nosiť celú zimu a ďalších nasledovných tri až päť rokov minimálne.

Virológ Piot: Rúška budeme nosiť ešte niekoľko rokov, najmä v zime - Hlavné  správy

„Situácia sa však časom zlepší vďaka očkovaniu a kolektívnej disciplíne,” vyjadril svoje presvedčenie s dávkou nádeje známy odborník.

Proti očkovaniu by sa rozhodne nemali búriť lekári a zdravotné sestry, ktoré idú príkladom svojim pacientom. Ľuďom, ktorí sa nedajú zaočkovať do 1. apríla 2022 hrozí strata zamestnania. Práve z toho dôvodu sa odporúča povinné očkovanie.

Povinné nosenie rúšok | Horné Orešany

Vedeli ste, že…?

Zdroj: babskeveci.sk|Foto: horneoresany.sk