O našej povahe nám veľa napovedia rôzne veci, medzi nimi napríklad horoskopy, hviezdy, dátum narodenia, ale aj farba očí. Poďme sa pozrieť, či to na nás sedí úplne alebo je to len výmysel. 🙂

Modré oči

Ľudia s modrými očami disponujú vnútornou i fyzickou silou, aj keď to na prvý pohľad nemusí byť vidieť. Môže sa preto zdať, že vaše okolie vás často negatívne súdi. Niekedy vás ostatní vnímajú ako nedôveryhodné osoby. Ľudia s modrými očami menej otvorení a egoistickí. Zaujímavosťou je, že ženy s modrými očami lepšie znášajú bolesť pri pôrode a všeobecne aj stres, tvrdí lekárska fakulta University of Pittsburgh.

Zelené oči

Máte zelené oči? Potom vás ostatní považujú za sexi a tajomných. Spoločnosť Impulse Corporation v Los Angeles zverejnila výskum, ktorý skúmal príťažlivosť ľudí podľa farby očí. Väčšina účastníkov vyhlásila, že keby mohli zmeniť farbu svojich očí, vybrali by si práve zelenú. Zelenookí ľudia príjemní, dominantní, silní, ale tiež opatrní. Sú taktiež sebestační, originálni, kreatívni, niekedy nepredvídateľní a sú schopní pracovať pod veľkým tlakom.

Hnedé oči

Ľudia s hnedými očami majú viac melanínu (pigment) ako ostatní. Osoby s takouto farbou očí sú príjemné, asertívne, dôveryhodné a sú všeobecne lojálne. Keď niekto potrebuje pomoc, obráti sa práve na vás. Zaujímavosťou je, že hnedookí ľudia spia menej a ráno sa skôr prebúdzajú. Ak je farba očí skôr oriešková ako hnedá, tak takíto ľudia sú jedineční, nezávislí, sebavedomí a spontánni.

Sivé oči

Táto farba očí je pomerne zriedkavá, ale ide o akúsi variantu modrých očí. Ak máte túto farbu očí, tak ste buď vyrovnaná osoba alebo máte dve protikladné tváre ľudského charakteru. Svoje rozhodnutia uskutočňujete na základe toho, s kým práve ste alebo čo potrebujete urobiť. Záleží aj od emócií.

Čierne oči

Čierne oči sú tajomné a ľudia s takouto farbou očí sú príjemní, menej podliehajú alkoholu a vynikajú v športe. Majú potenciál vládnuť svetu, pokiaľ nájdu svoju vnútornú silu. Sú to dobrí vodcovia.

Zdroj: prezenu.joj.sk | Foto: tumblr.com