Kanadský útočník v službách Pittsburghu Penguins  dosiahol métu 1000 bodov.

 

Kanadský hokejista Sidney Crosby sa stal 86. hráčom v histórii zámorskej NHL, ktorý pokoril hranicu 1000 bodov v kariére. Kapitán Pittsburghu Penguins prekonal míľnik v prvej tretine duelu proti Winnipegu (4:3 pp), keď prihral na gól Chrisovi Kunitzovi. Crosby bol zároveň autorom víťazného gólu v predĺžení. Po štvrtkovej noci má na svojom konte 1002 bodov za 369 gólov a 633 asistencií.
Dvadsaťdeväťročný center potreboval na dosiahnutie okrúhlej méty 757 zápasov, o šesť menej ako Jaromír Jágr. Iba 11 hráčov pokorilo tisícku rýchlejšie. „Už to nejakú tú chvíľu viselo vo vzduchu, takže je pekné, že som tento míľnik dosiahol a navyše pri našom víťazstve. Trochu sme sa zasekli, ale našli sme cestu, ako súpera zdolať,“ vyznal sa Crosby, ktorého sledovali v hľadisku aj jeho rodičia. „Tisícka je skvelé číslo, no nie je to niečo, o čom by som hovoril týždeň či týždeň a pol. Už v minulých zápasoch sme mali kopec šancí, mal som dojem, že spoluhráči ma trochu viac hľadajú a častejšie mi prihrávajú. Cením si to, som rád, že nemusia nad tým ďalej premýšľať,“ dodal dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára.
Crosby je tretím „tučniakom“ v klube tisícbodových, keď sa pripojil k Mariovi Lemieuxovi a Jaromírovi Jágrovi. „Sidney je úžasný hokejista. Fakt, že na 1000 bodov potreboval len 757 zápasov, iba podčiarkuje jeho hokejové kvality a povahu. Je to mimoriadne súťaživý človek, miluje víťaziť. Jeho pracovná morálka nemá obdobu. Nielenže inšpiruje ostatných hráčov, ale aj nás trénerov,“ povedal na adresu svojho zverenca kouč Penguins Mike Sullivan.