Hráči Bayernu Mníchov boli počas víkendového duelu proti Hamburgu pri streleckej chuti. Futbalisti zo severu Nemecka budú chcieť čo najskôr zabudnúť na sobotný duel v Allianz Aréne.

V sobotu o 15:30 hod sa konal výkop 22. kola nemeckej Bundesligy medzi domácim Bayernom Mníchov a hosťami z Hamburgu. V sedemnástej minúte zahájil galakoncert domácich strelou zo 16-tich metrov reprezentant Čile Arturo Vidal. O sedem minút sa z penalty presadil 28 ročný poľský kanonier Robert Lewandovski. Mníchovčania svojho súpera v prvom polčase do ničoho nepustili. Tesne pred odchodom do kabín pridal svoj druhý gól v zápase „Lewa“, ktorý sa dostal vo veľkom vápne k odrazenej lopte a nemal problém dostať loptu do siete.

Po zmene strán gólový uragán menom Bayern Mníchov pokračoval. V 54. minúte poľský kanonier spečatil svoj hattrick a po priťuknutí od Arjena Robbena pridal svoj 19. presný zásah v Bundeslige. O pár sekúnd sa do čierneho trafil obranca Alaba a upravil tak na priebežných 5:0 z pohľadu domácich. V 60. minúte sa z ihriska porúčal Alcantara a po piatich minútach strávených na ihrisku sa presadil mladý, len 20 ročný francúz Kingsley Coman, ktorý je v Bayerne už druhý rok na hosťovaní z Juventusu.  Ten istý hráč o štyri minúty zvyšoval na 7:0. Exhibíciu v podaní domácich hráčov uzavrel tri minúty pred koncom svojou typickou akciou holanďan Robben. Hamburg tak odchádza z Allianz Arény s výpraskom 8:0.