Leto sa už rozbehlo v plnom prúde a rodičia majú čo robiť, aby svoje deti zabavili na celé dva mesiace. Jediným problémom sú však práve deti. Majú energie ako za päť dospelých, všade behajú a skáču, nikdy neposedia dlhšie na jednom mieste. Rodičia popri práci a výchove svojich ratolestí potrebujú občas vypnúť. Vtedy prichádzajú na rad letné tábory!

Keď som bola malé dieťa, rodičia ma nikdy nedali do žiadneho tábora, vraj preto, že som bola dobrá! Tábory však nie sú určené iba pre zlé deti, ktorých sa chcú rodičia „zbaviť“. Letné tábory prinášajú deťom nové skúsenosti, kamarátov a hlavne nové zážitky!

V súčasnosti existujú rôzne tábory zamerané nielen pre deti, ale aj pre tínedžerov. Vaše deti môžete prihlásiť do jazykového, umeleckého, kresťanského alebo edukatívneho tábora, ďalej do školského tábora, dokonca sa môžete pridať aj vy, pretože na Slovensku sa nachádzajú aj tábory určené pre celú rodinu.

usmievavé deti

Letný tábor Art

Umelecký tábor plný tvorivých aktivít a odborne vedených workshopov v peknej horskej prírode. Môžete sa tešiť na tradičné aj moderné umenie. Neminie vás ani maľovanie, modelovanie, sprejovanie či tanec.

maľovanie

Letný tábor Dance

Ak vám niečo hovorí meno Laci Strike, ste na správnom mieste. Toto je tanečný HIP-HOP tábor s profesionálnymi lektormi tanca. Čaká vás tu najlepší týždeň plný tanca, hudby a streetovej kultúry.

laci strike

Letný tábor VidaArmy

Už zo samotného názvu vyplýva, že tento tábor vás vtiahne do vojenskej tematiky. Adrenalín začína akonáhle vás pridelia do výcvikového oddielu. Prejdete si všetky taktiky streľby, ktoré si nacvičíte na rôznych typoch zbraní, ako sú napríklad airsoft, vzduchovka či luk. Kondíciu budete pravidelne udržiavať rozcvičkami či rambo dráhou. V teréne vás čakajú aj búrlivé vlny Hronu pri splave.

airsoft

Okrem vyššie spomenutých táborov existujú aj mnoho ďalších. Ak máte radi kone, jazdecké tábory sú pre vás ako stvorené. Pokiaľ sa chcete naučiť brániť, vyskúšajte tábor sebaobrany. Ak žijete v meste, prihláste vaše dieťa do tábora na farmu, kde sa naučí starať o zvieratká a rozlišovať rastliny.

Tak čo? Doprajete vašim deťom nezabudnuteľné leto plné zábavy, dobrodružstva a smiechu?

opekanie marshmallow

Zdroj: ckvida.sk & wachumba.eu | Foto: pixabay.com, letoslacim.sk & ckvida.sk