Koronavírus je v poslednom čase prekážkou pre slobodné cestovanie. Niektorí Slováci sa nechcú dať zaočkovať, ale zato by sa najradšej vyhli povinnej 14-dňovej karanténe. Žiaľ, tak to nefunguje. Ako si užiť leto bez obmedzení? Spravte si dovolenku po Slovensku! Prinášame vám zopár miest, kvôli ktorým sa oplatí kufre zabaliť a vydať sa na menšie výlety.

tatry

Bojnický zámok

Tento rozprávkový klenot nesmie chýbať vo vašom cestovateľskom zozname. Patrí k najnavštevovanejším a najkrajším zámkom nielen u nás na Slovensku, ale aj v strednej Európe. Z množstva podujatí organizovaných v zámku je najznámejší Medzinárodný festival duchov a strašidiel a taktiež sa tu nachádza aj ZOO.

bojnice

Čičmany

Obec Čičmany sa môže pýšiť typickou ľudovou architektúrou. Táto dedinka bola ako prvá na svete vyhlásená za pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry, a to v roku 1977. Keď sa budete nachádzať v okrese Žilina, určite sa tam zastavte.

čičmany

Kaštieľ Betliar

Severozápadne od mesta Rožňava stojí dvojposchodový kaštieľ Betliar. Oči turistov priláka nielen krásny exteriér, ktorý obklopuje anglický park, ale aj historický interiér. Nachádzajú sa tu obrazy, hudobný a lovecký salón, ústredná knižnica a rôzne exotické zbierky.

betliar

Telgárt

Obec Telgárt sa nachádza v okrese Brezno. Je známa predovšetkým pamiatkou Chmarošský viadukt. Osemnásť metrov vysoký železničný most bol postavený v 30. rokoch 20. storočia priamo pod Kráľovou hoľou a je historicky prvou členenou oblúkovou konštrukciou zo železobetónu v Československu.

telgárt

Dóm sv. Alžbety

Gotický Dóm sv. Alžbety nájdete v srdci východnej metropoly v Košiciach. Táto stavba je najväčším kostolom na Slovensku a zároveň najvýchodnejšie ležiacou katedrálou západného typu v Európe. Stojí za návštevu, to vám garantujem.

dóm sv. alžbety

Morské oko a Sninský kameň

Národná prírodná rezervácia Morské oko sa nachádza v okrese Snina vo Vihorlatských vrchoch. V blízkosti tohto jazera sa nachádza aj prírodná pamiatka Sninský kameň, z ktorého máte krásny výhľad nielen na samotné Morské oko, ale aj na okolitú prírodu.

Morské oko snina

Zdroj: slovakia.travel & kamnavylety.sk | Foto: pixabay.com