Pekné akcie, zápas plný zvratov hraný vo vysokom tempe a nádherné góly. Fanúšikov finálne EFL Cupu rozhodne nesklamalo. Diváci na londýnskom štadióne Wembley videli 5 gólov v súboji medzi favorizovaným Manchesterom United a Southamptnom FC. Ako prvý rozvlnil sieť švédsky superkanonier Zlatan Ihrahimovič v 19. minúte. Priamy kop z približne 23 metrov si našiel cestu za chrbát Frasera Forstera, ktorý v tomto zápase hájil svätyňu Southampton FC. Srdcia fanúšikov červených diablov ešte viac rozjasal v 38. minúte Lingard, ktorý zvýšil na 2:0. Do polčasu však skóre korigoval Gabbiadiny, ktorý si nabehol na prízemný center z pravej strany, predskočil protihráča a nemal problém prekonať Davida de Gea približne z piatich metrov.

„Svätci“ sa na „diablov“ chceli v druhom polčase vytiahnuť. To sa im dokonale podarilo krátko po jeho začiatku. V 48. minúte sa v schrumáži pred bránou United najlepšie zorientoval opäť Gabbiadini a strelou z otočky vyrovnal a zdramatizoval celé finále. Celý druhý polčas sa niesol v znamení boja o každý kúsok ihriska. Hráči si nič nedarovali. Napokon v 87. minúte z pravej strany poslal Herrera center, ktorý na hranici malého vápna presne našiel hlavu Zlatana Ibrahimoviča. Ten nekompromisným zakončením vrátil vedenie United v pomere 3:2. Skóre sa už do konca zápasu nezmenilo a tak mohol zdvihnúť Waine Rooney prevziať trofej pre víťaza Anglického ligového pohára 2017.

Zdroj: twitter.com, facebook.com