Šlágrom 26. kola Seria A bol duel medzi Inter Miláno a AS Rím. Futbaloví priaznivci videli kvalitný futbal a mužstvá sa presadili dovedna štyrikrát. Z víťazstva sa tešili hosťujúci hráči, ktorí si víťazstvom udržali druhú priečku v lige a na vedúci Juventus Turín strácajú sedem bodov.

Prvú veľkú šancu mali hostia, keď v siedmej minúte Džeko vysunul Salaha a ten z hranici šestnástky prevetral Handanoviča. V dvanástej minúte sa po ľavej strane uvoľnil Nainggolan a krížnou strelou poslal hostí do vedenia. O niekoľko sekúnd mohli Milánčania vyrovnať, ale portugalský legionár Mário sa nepresadil po individuálnej akcii. Do polčasu už gól nepadol a mužstvá išli do kabín za stavu 1:0 pre AS Rím. Po zmene strán v šesťdesiatej šiestej minúte na 2:0 zvýšil opäť Naiggolan. Ten získal loptu ešte na vlastnej polovičke a sólom cez celé ihrisko sa presadil krásnou strelou z dvadsiatich metrov. Domáci mali územnú prevahu aj viac striel na bránu. Ich snahu sa podarilo pretaviť do kontaktného gólu zásluhou Ikardiho v osemdesiatej prvej minúte. Argentínčan a kapitán „nerazzuri“ po prihrávke od Perišica upratal loptu do odkrytej bránky hosťujúceho goalmana. V hráčoch domáceho mužstva splanula iskierka nádeje, žeby so zápasu mohli vyťažiť aspoň bod. Päť minút pred koncom riadnej hracej doby  Perotti z penalty prinavrátil „vlkom“ dvojgólové vedenie.  Rimani si náskok ustrážili  a  po výhre 3:1 si odvážajú domov všetky tri body.