Slovenský cyklista Peter Sagan sa stal víťazom 69. ročníka pretekov Kuurne-Brusel-Kuurne. O triumfe úradujúceho majstra sveta na nedeľnej klasike rozhodol súboj pätice jazdcov vo finiši. Jazdec tímu Bora-Hansgrohe nastúpil dvesto metrov pred cieľom a nedal súperom šancu. Svojmu zamestnávateľovi sa postaral o premiérový triumf v pretekoch UCI.

Na druhom mieste skončil minuloročný šampión Jasper Stuyven (Trek-Segafredo), tretia priečka patrí Lukovi Rowemu (Sky). „Ďakujem celému tímu za podporu, všetci odviedli skvelú robotu. Dôležité bolo, že keď sa lámali preteky, bol som vpredu a dostal som sa do päťčlennej skupiny. V závere som nastúpil dosť skoro, bol to však krátky šprint,“ povedal Sagan v prvom interview.
V rýchlom tempe po štarte končili pokusy o únik neúspechom. Napokon sa z pelotónu vyčlenila šestica v zložení Jürgen Roelandts (Lotto Soudal), Antoine Duchesne (Direct Energie), Sjoerd Van Ginneken Roompot), Guillaume Boivin (Israel Cycling Academy) a Alex Kirsch (WB Veranclassic Aqua Protect). K sextetu sa ešte pridali Maxime Farazijn (Sport Vlaanderen-Baloise), Sander Cordeel (Veranda’s Willems – Crelan) a David Boucher (Pauwels Sauzen – Vastgoedser). V polovici pretekov mala skupina náskok šiestich minút. Ten začala postupne likvidovať skupina favoritov aj s P. Saganom, ktorá sa ich vydala stíhať z rozdeleného pelotónu a napokon ju približne 35 km pred cieľom dostihla. Do útoku zavelil 25 km pred cieľom Stuyven a k Belgičanovi sa pridali P. Sagan spolu s Matteom Trentinom (QuickStep-Floors) a skupina favoritov sa rozpadla. Trio ešte dostihli Brit Rowe a Tiesj Benoot (Lotto Soudal) a pätica napokon zviedla vo finiši súboj o vavríny.
Na poslednú chvíľu odriekol pre žalúdočné problémy štart trojnásobný šampión podujatia Tom Boonen (Quick-Step Floors). Tridsaťšesťročný veterán, ktorý jazdí poslednú sezónu by sa mal najbližšie predstaviť začiatkom marca na pretekoch Tirreno-Adriatico.