Španielsky futbalový tím Atletico Madrid sa po víťazstve 3:0 nad Valenciou vrátil v tabuľke La Ligy medzi najlepšiu štvoricu. Antoine Griezmann oslávil jubilejný 100. zápas v drese „Los Colchoneros“ dvoma gólmi.

Pred začiatkom duelu pripravili fanúšikovia búrlivé ovácie Fernandovi Torresovi, ktorý utrpel vo štvrtkovom dueli na pôde Deportiva La Coruňa zranenie hlavy a súboj s Valenciou sledoval iba z tribúny. „Sme radi, že Fernando mohol byť v hľadisku a že sme ho potešili víťazstvom. Pevne verím, že sa čím skôr vráti na trávniky,“ citovala slová Griezmanna agentúra DPA.
Po prestupe zo San Sebastianu strelil francúzsky útočník v drese Atletica už 56 gólov. „Teší ma, že som platná súčasť tímu a že moje výkony sa každou sezónou zlepšujú. Po triumfe nad Valenciou sme na priečke zaručujúcej účasť v predkole Ligy majstrov, no ešte nič nie je rozhodnuté, čakajú nás náročné zápasy. San Sebastian i Villarreal budú tvrdí konkurenti,“ dodal Griezmann.
Po prvý raz od incidentu s bývalou partnerkou predstúpil pred novinárov obranca Lucas Hernandez, ktorého za domáce násilie odsúdili na 31 dní verejnoprospešných prác. „Poučil som sa. Teraz už viem, že človek musí byť v živote ohľaduplnejší a opatrnejší. Chcem sa trénerovi Diegovi Simeonemu, prezidentovi klubu, spoluhráčom i všetkým fanúšikom poďakovať za podporu,“ uviedol francúzsky zadák.

Zdroj: TASR