Americký herec Matthew McConaughey sa s Camilou Alves zosobášil v roku 2012 v Texase, kde aj dodnes bývajú. Spolu vychovávajú tri ratolesti, synov Levi a Livingston a dcéru Vida. Známy herec prezradil, čo je preňho najťažšie vo výchove detí.

Niekedy treba povedať nie!

V nedávnom rozhovore pre magazín Town & Country odhalil zaujímavé fakty o rodičovstve z jeho pohľadu.

,,Niekedy milovať vaše deti znamená, že im dáte to, čo chcú. Ale inokedy to znamená aj tvrdú lásku. Bohatí ľudia môžu dať deťom naozaj všetko, čo si prajú, ale veľmi často nedostanú deti to, čo by potrebovali. Milovať dieťa je omnoho ťažšie, ak vám na tom všetkom naozaj záleží. Povedať nie si pýta omnoho viac energie, pretože na všetko kývnuť je oveľa ľahšie.“

Kto je viac zhovievavejší k deťom? Vyzerá to tak, že Matthew. V porovnaní so svojou manželkou je to práve on, kto viac povolí pri výchove detí.

Dôležitý je pohyb a strava!

Svojim deťom dáva len to, čo je pre nich správne. Zameriava sa hlavne na dostatočný pohyb, pravidelnú fyzickú aktivitu a vhodné stravovanie, pretože údajne cvičenie a správna strava vedú k duševnej rovnováhe.

,,Mám veľkú ruku pri výchove mojich troch detí. A bude to tak, až dokým nebudú mať 18 a neosamostatnia sa. Uvidíme, či sa o pár rokov budem držať svojich slov. Môžem len povedať, že už teraz mám tri nezávislé, svedomité a sebavedomé deti,“ priznal hrdý otec.

Zdroj: people.com | Foto: tumblr.com