Otvoriť kúpele!? Áno či nie!? Momentálne nikto nevie odpovedať na otázku, kedy a či vôbec sa otvoria kúpele a samotné termálne destinácie. Kedy sa náš život vráti opäť do starých dobrých koľají!? Otázka, ktorú si v tomto momente pokladá každý jeden z nás.

Prevádzka kúpeľov výlučne otvorená pre pacientov, ktorým bola lekárom nariadená liečebná starostlivosť. Je naozaj pravda, že slovenské kúpele sa otvoria už v máji!?

Kúpele Zdravie Salon - Fotografia zdarma na Pixabay

Za zmienku stojí určite skutočnosť, že niektoré slovenské kúpele sú už otvorené. Piešťany a Bojnice fungujú od 4. mája. Rajecké Teplice by sa mali rozbehnúť koncom mesiaca. Bardejov a Lúčky spustia prevádzku 11. a 12. mája.

Spustenie prevádzky slovenských kúpeľov však bude prebiehať prostredníctvom prísne stanovených pravidiel. Dodržiavanie hygienických opatrení netreba ani spomínať. Nariadenie hlavného hygienika zastáva prvé miesto, predovšetkým v tejto mimoriadnej situácii.

Covid-19 Corona Vírus Epidemický - Fotografia zdarma na Pixabay
Evin salonunda havuz sefası!

Budú vôbec otvorené kúpeľné destinácie v lete? Otázka, na ktorú momentálne ťažko odpovedať. Konečný verdikt ešte nikto nepozná. Všetko záleží od situácie spojenej so samotným koronavírusom. Nezostáva nám iné, ako len dúfať, že počet ľudí nakazených týmto netypickým vírusom nebude stúpať. Spolu to zvládneme!

Náš tím

Zdroj: aktuality.sk| Foto: pixabay.sk, poradnatrebisov.sk