Niekedy hudobný talent doslova prúdi v krvi. Od Jackson 5 po Jonas Brothers, toto sú súrodenci, ktorí okrem DNA zdieľajú aj lásku k hudbe.

Keď ako súrodenci vyrastáte v jednom dome, je oveľa jednoduchšie založiť si hudobnú skupinu. Niekedy je to dokonca i zábavnejšie. V akých prípadoch to tieto rodinné talenty dotiahli až na svetové javiská!?

hudobný koncert skupiny

Súrodenci Finneas a Billie Eilish

Ak ste fanúšikom Billie Eilish, určite už dávno viete, že Finneas je jej mimoriadne talentovaný starší brat. Súrodenci sa považujú za najlepších priateľov, Finneas pre Billie už roky skladá piesne a keď vyrastali, rodičia im doma dokonca vybudovali vlastné domáce štúdio.

súrodenci Billie a Finneas

Skupina Jonas Brothers

Bratia Kevin, Joe a Nick sa preslávili hlavne vďaka televíznej stanici Disney. V roku 2005 si založili pop rockovú kapelu Jonas Brothers, ktorá prestala fungovať v roku 2009. O desať rokov sa opäť dali dokopy a vydali album „Happiness Begins„.

Dvojčatá Joel a Benji Madden

Skupina Good Charlotte sa prvýkrát objavila na hudobnej scéne v roku 2000 spolu s dvojčatami Joelom a Benjim. O povrchných hodnotách celebrít v Hollywoode spievali v piesni „Lifestyle of the Rich & Famous„. Pieseň sa stala ich prvým hitom a ironicky z nich spravila bohatých a slávnych.

Skupina Good Charlotte a súrodenci Joel a Benji

Súrodenci Jaden a Willow Smith

Jaden a WIllow vyšli z tieňa slávnych rodičov ich svojským štýlom, hudobným talentom a sériou virálnych tweetov.

Súrodenci Jaden a WIllow Smith

Sestry Miley a Noah Cyrus

K svetoznámej speváčke a herečke, ktorá sa preslávila ako Hannah Montana, sa pridala i jej mladšia sestra Noah. V roku 2016 vydala svoj debutový song „Make me (Cry)„. Obe sú dcéry slávneho speváka Billy Ray Cyrusa.

Miley a Noah

Bratia Noal a Liam Gallagher

Spor medzi bratmi Gallagherovcami je takmer rovnako slávny ako ich hudba. Bratia a členovia skupiny Oasis strávili viac ako dve desaťročia zamotaní vo verejných argumentoch. Oasis sa prvýkrát rozpadli v polovici 90. rokov a spoluprácu nadobro ukončili v roku 2009. V centre rozpadu bol neľahký vzťah medzi Liamom a Noalom.

súrodenci Liam a Noal Gallagher

The Jackson 5

Jackson 5 tvorili piati synovia Kathrine a Jospeha Jakcsona: Jackie, Tito, Jermaine, Marlon a Michael. Na začiatku 70. rokov boli považovaní za fenomén popovej hudby a pomohli odštartovať neskoršiu kariéru Michaela Jacksona, ktorého piesne lámu rekordy dodnes.

Súrodenci Jacksonovci

Bratia Colin a Jonny Greenwood

Colin Greenwood je anglický hudobník a basgitarista alternatívnej rockovej skupiny Radiohead. Spolu so svojim mladším bratom Jonnym navštevoval školu v Abingdone, kde sa stretol s budúcimi členmi skupiny.

Radiohead

Bratia Malcolm a Angus Young

Malcolm bol spolu Angusom zakladateľom a tvorcom skupiny AC/DC. V roku 2004 dal časopis Rolling Stone skupinu AC/DC na 72. miesto svojho zoznamu „stovky najlepších umelcov všetkých čias. Televízia MTV ich zas označila za siedmu najlepšiu heavy metalovú skupinu.

AC/DC

Súrodenci Chanhyuk a Suhyun Lee

Súrodenecké duo nesie názov AKMU, tiež známe ako Akdong Musician. Debutovali pod YG Entertainment v roku 2014 po tom, čo vyhrali 2. sezónu kórejskej speváckej súťaže Kpop Star.

Súrodenci z AKMU

Mohlo by Vás zaujímať:

Zdroje: capitalfm.com, billboard.com, rollingstone.com, kprofiles.com| foto: billboard, rollingstone, kanal247