Ide o najlepšiu skrytú atrakciu v Amsterdame! Ako dobre vieme, mačky nie sú najväčšími fanúšikmi vody, ale zdá sa, že mačiatkam z De Poezenboot sa páči bývať na plávajúcej lodi. De Poezenboot sa prekladá do slovenčiny ako Mačacia loď a na svete je jediná svojho druhu.

Spoločnosť Cat Boat bola založená v roku 1968 vášnivým miláčikom mačiek a dokopy na tejto lodi žije približne 50 mačiek, pričom 14 z nich tu má trvalý pobyt.

https://www.instagram.com/p/Bp4-X_SF6b4/

Ako to celé vzniklo?

Už v roku 1966 Henriette van Weelde našla rodinu mačiek, ktorá sa ukrývala pod stromom vedľa jej domu. Rozhodla sa ich prijať. Čoskoro sa pripojila ďalšia potulná mačka. A potom ďalšia. Henriette prischla prezývka „mačacia dáma“.

Ľudia jej začali prinášať mačky, o ktoré sa už nemohli starať, takže prirodzene sa jej domovský priestor stal príliš malým pre všetkých chlpatých priateľov. Takto prišla Henriette s myšlienkou na mačací čln. Jej dom stál pred kanálom, a tak v roku 1968 kúpila holandskú plachetnicu a urobila z jej interiéru mačací brloh.

https://www.instagram.com/p/BvICiCsluSJ/
https://www.instagram.com/p/Bu1yWcuFpRP/

Je to dobrá vec!

Dňa 3. júna 1987 bola táto loď zaregistrovaná ako oficiálna charita a následne bola založená De Poezenboot. Ľudia môžu prispieť a pomôcť mačičkám rôznymi spôsobmi. Môžu pomôcť finančne alebo môžu darovať krmivo, hračky a pelechy. Ak budú mať záujem, mačku si môžu vziať rovno domov! 🙂

Momentálne nie je prístupná verejnosti, dôvodom je pandémia koronavírusu a povinná karanténa. Avšak tí, ktorí si chcú adoptovať mačičku, môžu zavolať majiteľke Henriette van Weelde a dohodnúť sa s ňou.

https://www.instagram.com/p/Bx99CxSI466/

Zdroj: boredpanda.com | Foto: Instagram.com