Každé dieťa je výnimočné. Niektoré bábätká už po narodení vyzerajú inak ako ostatné. Byť iný je ale úplne v poriadku. Typickým príkladom je dievčatko Mayah.

Mayah Aziz Oliveira sa už odmalička líši od ostatných dievčat. Narodila sa totiž s jedinečnou a krásnou „nálepkou“, ktorá spôsobila veľké prekvapenie doktorom a zdravotným sestrám. Naopak, pre jej mamu to nebolo nič nové.

Rozkošné dievčatko z Brazílie sa narodilo s niekoľkými bielymi pramienkami vo vlasoch. Tento genetický stav sa nazýva piebaldizmus a v jej rodine je veľmi rozšírený. Ako sa hovorí, jablko nepadá ďaleko od stromu. Mayah to jednoznačne zdedila po svojej mame Talyte.

Už v prvých mesiacoch svojho života sa dostala pred kamery. Neminuli ju ani fotenia do módnych časopisov a katalógov a tiež sa jej hrnú rôzne ponuky od značiek, ktoré by chceli, aby ich prezentovala.

,,Zrazu sa v našom živote objavuje veľa ľudí. Mayah je veľmi milé dievčatko a naozaj si užíva účasť na týchto projektoch. Život mojej malej celebrity je naozaj super, hovorí hrdá mamička.

Dnes má už Mayah dva roky a očarí každého okoloidúceho. Jej mama prezradila, že keď bola mladšia, tak ju šikanovali kvôli jej výzoru. Aj preto svoju dcérku učí k sebaláske a hlavne k tomu, aby akceptovala svoju rozdielnosť bez ohľadu na to, čo hovoria iní ľudia. Nezabúdajte, je skvelé byť výnimočný a vytŕčať z davu nie je vôbec zlé!

Zdroj: boredpanda.com | Foto: Instagram.com