Kam letí vietor, čo dvíha prach a čo skrýva rieka v belasých hmlách? ” Slová, ktorými sa začína nová pieseň v podaní slovenskej speváčky Jany Kirschner. Chytľavá pieseň nevznikla len tak čírou náhodou. Bola zložená ako titulná pieseň k seriálu Slovania.

Pieseň nespieva len talentovaná speváčka, no aj charizmatický spevák rusínskych ľudových piesní Štefan Štec. Veľkovýpravný seriál Slovania s historickým námetom Vás určite chytí za srdcia.

Jana Kirschner a Štefan Štec? Láska neumiera - Hudba - Kultúra - Pravda.sk

Keď v roku 2019 bolo Jane Kirschner oznámené, že má napísať text piesne k seriálu, ktorý bude odohrávaný v období stredoveku, zostala naozaj zaskočená. Nevedela si predstaviť, ako bude schopná spísať text k seriálu, ktorý sa má odohrávať v dávnej minulosti.

Najvýpravnejší seriál Slovania prichádza na JOJku: Pozrite si nadupaný  trailer! | JOJ

„Cítila som, že mi vkladajú do rúk veľkú zodpovednosť a zároveň príležitosť. Myslím si, že na chvíľu vo mne skrsla aj istá pochybnosť, či by túto pieseň mala spievať ženská interpretka. Na druhej strane som však práve v tom videla istú príležitosť, ako prelomiť predsudky a očakávania a prijala som to ako výzvu.“

Zdroj: expres.sk|Foto: kultura.pravda.sk|Video: YouTube.com